Intel Xeon X5450 + MSI G41m-S03 Co robię nie tak?

Siemka.

Mobo z wyciętymi pinami (sprawdzane, działa aktualnie na E8400 bez żadnych problemów)
Procek modowany (legitny na 100% sprawdzany na innym mobo)
Chłodzenie procka to aktualnie Antec A30 + pasta z zestawu na E8400 średnia to 34 stopnie

Sprawa wygląda tak że po wsadzeniu Xeona komputer się nieustannie restartuje, tak samo jest po podkręceniu E8400 powyżej 3 mhz. Moje pytanie brzmi czy problem jest z biosem ( nie wiem czy jest aktualny i nie mam pojęcia jak go zupdejtować) czy może PSU Corsair Cx430 nie daje rady? Czy możę ja coś robię źle?

Próbowałem już tylu opcji i tyle razy swapowałem te procki że już mi się cofa na samą myśl
Widziałem że ludzie bez problemów używają tych procków na tej płycie
Komp nie do żadnych szaleństw tylko dla Pietrka do nauki więc nie proponujcie mi Rajzenów Plox.

Pozdro mordy.

Aktualizowałeś bios ?, zwykły bios, nie będzie działał na serwerowym Xeonie, nie posiada potrzebnych mikrokodów.
Ja do swojego asusa ( P5Q3 Deluxe/WiFi-AP ) odpowiedni bios znalazłem na stronie http://genius239239.myweb.hinet.net/771/

Adapter założyłeś?

Tak. Adapter naklejony. Btw. Po kilku restartach zaczął bootować się Windows ale padł przy Pin Menu i zaczął się resetować w kółko ponownie xd

Co do biosu pobrałem najnowszy, wrzuciłem na sticka zbootowanego programem Rufutus i M-Flash nie reaguje xd widzi sticka ale nie widzi bioau na nim…

U mnie nowy bios wgrałem, poprzez opcje flash owania, w biosie płyty głównej, niczego nie musiałem boot-ować.

Co masz na myśli pisząc najnowszy? Do xeona jest tylko jedna wersja. Wypakowałeś bios z zipa?

Tak, wypakowałem z zipa i wrzuciłem dwa pliki na pena i nadal nic nie widzi

pobrany z:
http://www.msi-bios.com/msi-bios-for-G41M-S03-with-MS-7592-and-version-28.html

Ogólnie to nigdzie indziej nie mogę znaleźć biosu do tego mobo tylko ta stronka.

No to wiadomo czemu nie działa.

Trzeba samemu zrobić bios wg poradników w internecie jeśli nie ma gotowca.

Tzn. Bios znalazłem, wrzuciłem na USB ale mflash widzi tylko pustego sticka. Nie wiem jak to ogarnąć xd

Bios, który podałeś jest zły.
Może masz za duży pendrive ale zły format plików np NTFS.

Czemu zły? Usb jest 8gb w Fat32.

No ten akuratr chyba dobry. To nie wiem czemu nie widzi plików.

Spróbowałem właśnie mniejszy pen 4gb i to samo. Widzi pendrive ale plików na nim już nie :face_with_raised_eyebrow:

Ogarnięte Xeon śmiga :slight_smile: Dziękuje wszystkim za pomoc i wskazówki. Pozdro

Fajnie.
Jak to zrobiłeś?