Intel zamierza zmniejszyć dostawy procesorów konsumenckich na rzecz Mobilny i HEDT


(Roman Drobniewski) #1

Mam propozycję newsów .

Link do News’a : http://www.benchmark.pl/aktualnosci/intel-zmniejsza-dostawy-procesorow-do-sklepow-zapowiedz-podwyzek.html

Intel nie wyrabia z produkcją procesorów konsumenckich i zamierza wprowadzić podwyżkę cen wymienionych segmentów m.in : i7 , i5 i i3 , przez to producenci płyt głównych tracą 10% do 20% spadek cen płyt głównych .

intel nie ma pomysłów aby wypełnić lukę na półkach sklepowych , intel zdecydował na segment mobilny i profesjonalny .


(smbody) #2

Tymczasem Ryzena 5 2600 można wyhaczyć za 650 złotych… Dziwne czasy nastały, kiedy AMD ma bardziej opłacalny produkt od Intela.


(marcin20000) #3

W sumie to dobra wiadomość, AMD cienko przędło, było malutkie, teraz mają szansę trochę się odkuć i oszczędzić na zaś;-) Inte nie padnie, a motywacja w postaci rosnącego AMD się przyda. Jeszcze jakby nowe Ryzeny w 2019 były ciekawe (. zejście w mniejszą litografię powinno chyba już być), np. 2600G z 3000 MHZ “doskoczyłaby lub przeskoczyłoby” 1030, to byłby hit mainstreamu :wink:


(Domker) #4

Intel stara zachowywać się jak Apple, ale dzięki AMD może mu się to czkawką odbić.
Osoby z Intela mówią, że ich procesory są lepsze niż od procesorów AMD - ale co z tego skoro dużo droższe i mniej dostępne przez to.
Wolę mieć nieco gorszy CPU za rozsądną cenę niż lepszy za sztucznie zawyżoną :slight_smile:
W sumie przydałby się jakiś trzeci gracz na rynku procesorów pod desktopy.


(freshmeat) #5

Na szczęście Intel nie jest jedynym producentem CPU do desktopów.


(~MacG) #6

Jak wymyślą nową technologię. Na tą chwilę nikt nie sprzeda patentów trzeciej firmie bo żadnemu z obecnych producentów nie jest to na rękę.