Inteligetne wyśrodkowanie pudełka <span>

Hej może wiecie jak mogę wyśrodkować (przewinąć strone w dół) tak aby pudełko <span> było na samym środku strony?

<span>
<p>Jakiś tekst</p>
<span>

<span>
<p>Jakiś tekst</p>
<span>

<span>
<p>Jakiś tekst</p>
<span>

<span class="hover">
<p>Jakiś tekst</p>
<span>

<span>
<p>Jakiś tekst</p>
<span>

Elementów jeste o wiele więcej, chodzi mi aby JS przewijało strone w dół i zatrzymywało się na wysokości

pudełka z klasą “hover” Da się tak?

da się

Tak oto mi właśnie chodziło, A jak mam to zaimplentować bo JQuery nigdy nie używałem?

Ściągasz jquery i załączasz jak niżej, albo wrzucasz dołączasz to samo hostowane przez google’a:

<script src="https://ajax.googleapis.com/ajax/libs/jquery/2.1.3/jquery.min.js"></script>

To co pobiore dolaczam jako skrypt JS ? Powiedziales to niejasno…

http://ferrante.pl/frontend/javascript/jquery-to-latwe-1/

Tak się to robi??

Tak ,w paragrafie jquery z czym to sie je masz bardziej przystepnie napisane.

A jak to zautomatyzować? Że jak strona się wczyta to od razu żeby wysrodkowywało element class=“hover” ??

$('body').on('load', function(event) {

    var target = $( $(this).attr('class') );

    if( target.length ) {
        event.preventDefault();
        $('html, body').animate({
            scrollTop: target.offset().top
        }, 1000);
    }

});

Jak mam to zainmpletować pod to zadania?

Co uruchomienia skryptu po załądowaniu strony służy metoda ready, korzytając z linka dr.boczek możesz sklecić coś takiego:

$( document ).ready(function() {
    $('html, body').animate({
    scrollTop: $(".hover").offset().top
    }, 1000);
});

Aczkolwiek jeśli będziesz miał kilka elementów hover możliwe że będziesz musiał wybrać pierwszy z nich.

niech kolega fedora24x weźmie się za czytanie z uwagą bo dostaje gotowe rozwiązanie i znowu zadaje dodatkowe zadania.

Czytam i to dużo, ale czasem są problemy, gdzie się czas liczy.

problemy są kiedy człowiek zabiera się za bibliotekę jQuery a nie ma pojęcia o javascripcie

 

Mam pojęcie o JS ale fameworka JQuery nigdy nie używałem, przecież powiedziałem.