'Interaktywny' obraz

(Kubakakiel) #1

Witam szanownych forumowiczów! Mam taki dość skomplikowany jak dla mnie problem, ponieważ jestem średni w htmlu to chciałem was spytać o taką rzecz:

Chodzi o taki efekt, podam na przykładzie :wink:

Mamy zdjęcie człowieka, i teraz chcemy zrobić coś takiego, że jak najedziemy myszką na twarz i klikniemy to przejdzie do opisu jak zbudowana jest twarz, a jak klikniemy na rękę to jak zbudowana jest ona :stuck_out_tongue: Mam z tym dość duży problem i był bym wam niezmiernie wdzięczny za pomoc. Z góry dziękuję :slight_smile:

(Kamil321) #2

http://www.kurshtml.boo.pl/html/odsylac ... lacze.html

Rozdział: Rozszerzony odsyłacz obrazkowy (mapa odsyłaczy)

Co do piksela to będzie ciężko, ale myślę, że wystarczy.

(Kubakakiel) #3

Dobra, ale to raczej trudno będzie zrobić taką jakby mapę... może dało by się ustawić zdjęcie jako tło jakoś i nanieść obrazki pojedyncze na nie?

(Damgora) #4

To będziesz musiał ustawić je co do piksela i narazisz internautów na dłuższe ładowanie się stronki.

Jest wiele programów, które są w stanie stworzyć taką mapę w prosty sposób np. w Gimpie ta opcja jest w Filtry>Sieć WWW>Mapa obrazu

(Sitemaster) #5

poszukaj w google pod hasłami:

html image map

a może może lepiej

css image map

jest tam sporo opisów i przykładów mapek

(soanvig) #6

mmm... do robienia map odsyłaczy lepiej znaleźć program. Poszukaj w googlach. To znacznie ułatwia pracę

(Grzesie K) #7

GIMP ma min. taką opcję.

(Kubakakiel) #8

Dobra, spróbuje w GIMPie, jeżeli będę miał jakieś problemy to napiszę, na razie dziękuję wam :smiley: