'Interaktywny' obraz

Witam szanownych forumowiczów! Mam taki dość skomplikowany jak dla mnie problem, ponieważ jestem średni w htmlu to chciałem was spytać o taką rzecz:

Chodzi o taki efekt, podam na przykładzie :wink:

Mamy zdjęcie człowieka, i teraz chcemy zrobić coś takiego, że jak najedziemy myszką na twarz i klikniemy to przejdzie do opisu jak zbudowana jest twarz, a jak klikniemy na rękę to jak zbudowana jest ona :stuck_out_tongue: Mam z tym dość duży problem i był bym wam niezmiernie wdzięczny za pomoc. Z góry dziękuję :slight_smile:

http://www.kurshtml.boo.pl/html/odsylac … lacze.html

Rozdział: Rozszerzony odsyłacz obrazkowy (mapa odsyłaczy)

Co do piksela to będzie ciężko, ale myślę, że wystarczy.

Dobra, ale to raczej trudno będzie zrobić taką jakby mapę… może dało by się ustawić zdjęcie jako tło jakoś i nanieść obrazki pojedyncze na nie?

To będziesz musiał ustawić je co do piksela i narazisz internautów na dłuższe ładowanie się stronki.

Jest wiele programów, które są w stanie stworzyć taką mapę w prosty sposób np. w Gimpie ta opcja jest w Filtry>Sieć WWW>Mapa obrazu

poszukaj w google pod hasłami:

html image map

a może może lepiej

css image map

jest tam sporo opisów i przykładów mapek

mmm… do robienia map odsyłaczy lepiej znaleźć program. Poszukaj w googlach. To znacznie ułatwia pracę

GIMP ma min. taką opcję.

Dobra, spróbuje w GIMPie, jeżeli będę miał jakieś problemy to napiszę, na razie dziękuję wam :smiley: