Interent wolno działa pomimo dobrego łącza

Witam,

od kilku dni u mnie w firmie bardzo wolno działa internet.

Mamy łącze TP SA 8 mb DSL (tak naprawdę to jest ADSL).

Dzwoniłem na infolinię i uzyskałem informację, że ponieważ jest z naszej strony wysoki upload (przekroczony limit), to automatycznie zmniejsza download.

W firmie podłączonych jest w sieci 8 komputerów (zazwyczaj jednak działa 5; a tylko od czasu do czasu uruchamiane są pozostałe).

Robiłem próby, odłączałem i podłączałem różne komputery i wyszło, że to wina jednego z komputerów, jednak nie jestem pewien na 100%. Ponieważ zazwyczaj, po jego włączeniu internet zaczyna działać baaaardzo wolno, a czasami mimo, że jest włączony, internet chodzi ok. Więc już sam nie wiem, czy to jego wina.

Robiłem scan Esetem, czy nie ma wirusów, ale nic nie znalazł.

Macie może jakieś rozwiązanie?

Ja bym raczej poszukał jakiegoś programu do owego uploadu. tym samym stawiam na usera a nie na sprzęt :slight_smile:

Jeśli nie masz proxy w firmie to pozostaje ci keyloger, sprawdź historię przeglądarki (strony typu rs/megaupload/multiupload/skrzynki mailowe(p2m)), sprawdź zainstalowane programy (wszystkiego rodzaju typ torrent, oraz ygoow, mailshare, moorhunt, letty).

Co do użytkowników, to jestem pewien, że nikt nic nie ściąga/wysyła w celach pozasłużbowych, więc ta opcja odpada.

Jeśli już, to może ktoś nieświadomie coś zainstalował albo złapał jakieś złośliwe oprogramowanie, ale akurat ten podejrzany komputer nic ma zainstalowanego, co by mogło generować duży upload.

Wrzucać pliki na serwisy typu rapidshare można przez przeglądarkę i tutaj ja widzę owy problem. Masz hasło na tym komputerze ? Weź włącz komputer bez wiedzy użyszkodnika, zobacz jak się ma twoje łącze. Koniecznie zaloguj się na jego konto. Jeśli nic się nie zmieni w jakości łącza będzie to wina owego uploadu. Najlepiej daj ss z procesów (koniecznie z konta z którego korzysta user). Możesz również dać log z otl wg forumowej instrukcji.

Przeskanuj komputery programem Malwarebytes Anti-Malware.

Pełne skanowanie.

Przeczyść komputery programem CCleaner

U góry po lewej “Cleaner” na dole Analiza - Uruchom Cleaner

później “Rejestr” Skanuj by znaleźć problemy - Napraw zaznaczone problemy.

kliknij aby powiększyć :

ccleaner1.th.jpg ccleaner2.th.jpg

Zainstaluj/użyj jeszcze Eusing Free Registry Cleaner.

Wybierasz język / language / Polish.

Przewiń – Skanuj rejestr – Napraw rejestr.

przewi.th.jpg skanujrejestr.th.jpg naprawrejestr.th.jpg

Sprawdź inne DNS-y :

Open

208.67.222.222

208.67.220.220


lub TP.SA.

194.204.159.1

194.204.152.34


lub Google

8.8.8.8

8.8.4.4


Zrobiłem scan OTL:

OTL: http://wklej.org/id/597911/

OTL Extras: http://wklej.org/id/597913/

Zrobiłem scan Malware:

http://wklej.org/id/597909/

Ogólnie znalazł 26 zainfekowanych obiektów.

CCleanerem też już skanowanie i naprawa wykonane.

Xman: Mam usunąć te rzeczy, które mi znalazł Malware? Czekam na razie z tym Eusing Free Registry Cleaner.

drobok

Odnośnie podejrzanego komputera to na pewno nie jest to kwestia wrzucania plików przez radpishare ani nic tym podobnego. Przy tym kompie siedzi moja koleżanka, a że siedzimy obok siebie, to wiem, co robi. :slight_smile: Jak już pisałem wcześniej słaby upload na pewno nie jest spowodowany świadomym działaniem użytkowników, raczej jakimś wirusem/trojanem/uszkodzoną kartą sieciową (??).