Interferencja sygnału WiFi i myszy bezprzewodowej

Od dłuższego czasu męczę się z problemem zacinającego się kursora myszy. Doszedłem sam do tego, że to wina blisko umieszczonego routera…


Router to Huawei HS8546V5, a zestaw bezprzewodowy to Microsoft 3050.
Istnieje sposób zmiany “częstotliwości” WiFi, by jej działanie nie powodowało konfliktów z sygnałem myszy i czy to przyniesie w ogóle skutek?

Możesz na routerze wymusić działanie na odpowiednim kanale.


Bo jak widzisz nawet 2.4GHz ma różne częstotliwości w ramach standardu.

…może jaśniej? Gdzie i jak? Póki co przestawienie kanału z 32 na inny


spowodowało, że internet po WiFi przestał działać. Za to połączenie przystawki do telewizora (znajdującej się piętro niżej) nie przez sieć 2.4 GHz, a przez 5G spowodowało, że problem (może tylko chwilowo, ale) ustąpił, więc póki nie nawróci nie ruszam. Po co wyważać otwarte drzwi?

Jakbyś łaskawie wszedł na link, który podałem, to byś zauważył, że jest tylko max 14 kanałów (a w europie raczej 13). Więc to co przestawiłeś nie jest numerem kanału. Może ta opcja jest w 2,4G Advanced Network Settings, a może jej nie ma, bo router jest kijowy.
Dodatkowo nie wszystkie urządzenia obsługują wszystkie kanały, więc tu też możliwe, że będziesz musiał potestować.

Ale on ma sieć 5 GHz, to może mieć numer od 36 do 140

obrazki po kliknięciu powinny się otworzyć w nowej karcie jako większe, niestety niby padł na forum skrypt od wyświetlania jako pop-upa w galerii.

Nie. On nie ma ustawień sieci w 5 GHz w zakładce “2.4G Basic Network Settings”.

Póki co sytuacja uległa poprawieniu po tym, jak połączyłem przystawkę do telewizora za pomocą sieci 5G. Nie będę ruszał ustawień sieci jeśli mysz działa w miarę znośnie, jeśli przestanie to nie pozostanie mi nic innego jak zakup zestawu klawiatura, mysz po kablu.
Ustawieniami routera nie chcę się zbytnio bawić. Raz, że laik ze mnie. Dwa, nie wiem na jak dużo pozwala mi dostawca internetu (router już ustawiony dostałem od niego). Trzy, dość sporo mam urządzeń podłączonych i wprowadzając nawet niewielkie zmiany objawia się to, że przynajmniej jedno przestaje się łączyć po WiFi.
Czy przeciążenie sieci tak może się objawiać na PC? Komputer połączony z routerem kablem. Gdy łącze dość dobre (Download/Upload po 150Mbps, wątpię by nawet gdyby wszystkie urządzenia korzystały równocześnie z WiFi w jednym czasie wykorzystały przepustowość łącza)?

Jak komp łączy się kablem, to nie ilość urządzeń WiFi raczej nie będzie wpływać na wydajność korzystania z netu (w każdym razie od strony sprzętowej). Z tymi podpiętymi po WiFi może być gorzej, ale bez tragedii.

Dlatego tego nie rozumiem, sieć wszędzie działa bardzo dobrze. Problem jedynie z tą myszą (jakby PC na moment freezował).