Interlinia

Głosowałbym za tym, żeby zwiększyć interlinię między wierszami tekstu. Obecnie bardzo kiepsko się to czyta…

Pracujemy nad nową odsłoną części blogowej, która powinna być dużo bardziej czytelna :slight_smile:

Tomku, co informacja dotyczącą bloga ma wspólnego z pytaniem dotyczącym forum?

Sorry nie wiem czemu myslalem ze to dotyczylo bloga. Jesli chodzi o forum i jesli wiecej osob uwaza podpbnie, mozemy zmienic. IMO interlinie sa wystarczajce i ja nie widze w tym problemu.

Też jestem za pozostawieniem - nie wiem po co i czemu miały by służyć większe interlinie - chyba tylko po to, żeby mniej tekstu mieściło się na stronie…

Co kto lubi. Obecnie wygląda to tak:

Po lekkim zwiększeniu interlinii, tak:

Moim zdaniem to drugie o wiele lepiej się czyta.

Nie masz jakiegoś stylu włączonego? Tekstu powiększonego? U mnie fonty są mniejsze i światło większe.

Stylu żadnego nie mam (z wyjątkiem oczywiście drugiej wersji, gdzie użyłem F12 do podmiany CSS). W chwili robienia screenshota faktycznie mogłem mieć lekko powiększone (zmieniam co chwilę, w zależności od potrzeb), ale nie ma to wpływu na interlinię.

U mnie interlinie na forum są takie same, jak pokazał @kowgli na górnym obrazku. Osobiście mi to nie przeszkadzało do czasu trafienia na ten wątek. No i myślę, że minimalne zwiększenie interlinii by nie zaszkodziło.

A ja jestem za pozostawieniem interlinii, ale za zwiększeniem czcionki. Obecnie forum mam ustawione na stałe na powiększenie 110%, a zwiększyłbym nawet więcej, gdyby nie to, że właśnie przy 110% wypełnia mi całą szerokość ekranu.

U mnie jest rasowo, czyli rozmiar czcionki, powiększenie, interlinia = OK

Myślę, że “problem” występuje bardziej przy wall tekstach. Robi się z tego taki “blob”, że przynajmniej mi dosyć słabo się to czyta. Dla zobrazowania:


Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et dolore magna aliqua. Ut enim ad minim veniam, quis nostrud exercitation ullamco laboris nisi ut aliquip ex ea commodo consequat. Duis aute irure dolor in reprehenderit in voluptate velit esse cillum dolore eu fugiat nulla pariatur. Excepteur sint occaecat cupidatat non proident, sunt in culpa qui officia deserunt mollit anim id est laborum. Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et dolore magna aliqua. Ut enim ad minim veniam, quis nostrud exercitation ullamco laboris nisi ut aliquip ex ea commodo consequat. Duis aute irure dolor in reprehenderit in voluptate velit esse cillum dolore eu fugiat nulla pariatur. Excepteur sint occaecat cupidatat non proident, sunt in culpa qui officia deserunt mollit anim id est laborum. Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et dolore magna aliqua. Ut enim ad minim veniam, quis nostrud exercitation ullamco laboris nisi ut aliquip ex ea commodo consequat. Duis aute irure dolor in reprehenderit in voluptate velit esse cillum dolore eu fugiat nulla pariatur. Excepteur sint occaecat cupidatat non proident, sunt in culpa qui officia deserunt mollit anim id est laborum. Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et dolore magna aliqua. Ut enim ad minim veniam, quis nostrud exercitation ullamco laboris nisi ut aliquip ex ea commodo consequat. Duis aute irure dolor in reprehenderit in voluptate velit esse cillum dolore eu fugiat nulla pariatur. Excepteur sint occaecat cupidatat non proident, sunt in culpa qui officia deserunt mollit anim id est laborum. Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et dolore magna aliqua. Ut enim ad minim veniam, quis nostrud exercitation ullamco laboris nisi ut aliquip ex ea commodo consequat. Duis aute irure dolor in reprehenderit in voluptate velit esse cillum dolore eu fugiat nulla pariatur. Excepteur sint occaecat cupidatat non proident, sunt in culpa qui officia deserunt mollit anim id est laborum.

Każdy ma czcionki, na jakie zasłużył.
Dość czytelne:

Zwiększyłem interlinię w treści postów: z line-height 19px na 20px.

Jest lepiej, dzięki!