Internet 10 mb - pobieranie z predkością 100 kb

(Diabloclone) #1

Witam, od dłuższego czasu pojawiły się u mnie problemy z internetem. Wykupiłem pakiet 10 mb u mojego dostawcy internetu ze spółdzielni. Gdy ściągam przez torrenty np teraz prędkość jest 120 kb/s , 50 kb/s i tak skacze. Raz dziś była prędkość taka jaka powinna być czyli 1mb/s wzwyż. Dzieje się tak gdy ściągam przez torrenty przez przeglądarkę i inne rzeczy jest ok (np. Dziś pobrałem America Army 3 - 1,2 mb/s szło)

W modemie Motorola SB5101E oraz routerze bezprzewodowym nic mi niewolno grzebać coś tam poustawiali i mi powiedzieli, że mam nic nie grzebać.

Da się to naprawić w komputerze czy jest już to problem po ich stronie ? choć wydaję mi się, że po ich bo w sumie na drugim laptopie dzieje się to samo.

(A Woda93) #2

Tak to jest jak się najpierw zabierasz za pobieranie torrentów nie wiedząc nic na temat działania tej sieci P2P. Prędkość pobierania jest tutaj zależna od ilości peer'ów i seed'ów a nie od przepustowości twojego łącza, które sobie wykupiłeś. Właśnie dlatego jak sam zauważyłeś prędkość pobierania plików skacze.

Pozdrawiam

(Longhorn2009) #3

Zrób test ze strony speedtest.pl lub speedtest.net i napisz jaką prędkość pokazał.

(Diabloclone) #4

Dlaczego od razu myślisz, że nie wiem jak działają torrenty. Wiem jak to działa staram się ściągać torrenty, które mają dużo seedów i peerów. Wczoraj np. torrent 900+ seedów, 3000+ peerów i co prędkość była 50kB/s - 100 kB/s nawet po godzinie od jego włączenia, dopiero po długim czasie jak odszedłem od laptopa download był na poziomie 800-1000kB/s. A speedtest.net wariuje pokazują mi się wyniki np. 22 Mb downloadu dziś np. wyszedł taki 906250491.png. Jeśli chodzi o upload to jest dobry.

Sprawdzałem na drugim laptopie z Windowsem XP SP3 prędkości na torrentach - to samo.

(marcin82) #5

Zmień klienta na µTorrent, spróbuj sobie np coś ściągnąć z jakiegoś serwera FTP np. za pomoca Free Download Manager'a - a zobaczysz, że jest ok.

(Diabloclone) #6

Z uTorrenta korzystam cały czas, próbowałem inne klienty ale to samo, pamiętam, że kiedyś z tym łączem nie było problemu transfery były takie jakie powinny być 400 kb/s (miałem internet 4mb) od jakiegoś czasu coś się stało rozłączało mi internet przy pobieraniu z torrentów no i te prędkości zaczęły być takie niestabilne. Wziąłem ten internet 10 mb z routerem bezprzewodowym i jak widzę problem nadal jest oprócz tego, że już nie rozłącza mi internetu przy pobieraniu z torrentów.

Patrze teraz jak działa u mnie Free Download Manager - transfer 400-600 kb/s.

Może ktoś ma jeszcze jakieś pomysły ale chyba nie pozostaje mi nic tylko do nich zadzwonić i niech mi w końcu to naprawią.

(marcin82) #7

Przy internecie o prędkości 10 Mbit powienieś mieć prędkość maksymalną 1024 KB -> czyli 10240 kbps. Zrób też ten test prędkości na stronie http://www.speedtest.pl/ (tam jest pokazywany wynik w tych ostatnich jednostkach).

Oczywiście tak jak pisali koledzy wyżej - wszystko zależy przede wszystkim od wydajności i obciążenia serwera, z którego pobierasz dane. Poobserwuj prędkość wg tych stron do testowania przez np. jakiś tydzień, dwa i dopiero dzwoń.

(Diabloclone) #8

10586841.jpg

(marcin82) #9

No to może zadzwoń i nie czekaj, bo najwyraźniej jest coś nie tak i nic tu nie wyczarujemy ... chyba, że złapałeś jakieś dziadostwo w internecie, które zajmuje pasmo. Ale w tym przypadku to już zajrzyj tutaj:

otl-gmer-rsit-dds-inne-instrukcje-t370405.html

Wstaw logi, ktoś to przejrzy i powie czy jest ok. Może załóż do tego nowy temat.

(The Naxcel) #10

wiele zależy od tego jak pijawy udostępniają. Ilość seedów/peerów ma się nijak do rzeczywistości. Mając 3000 seedów będziesz pobierał 60 kbps, a mając 50 seedów ściągniesz plik np 1,2 Mbps. Jak ktoś ustawi w kliencie torrenta upload na minimum to wiadomo że pobiarając szału nie będzie.

Spróbuj w uTorrent dodawać/aktualizować trackery lub po prostu kożystaj z lepszych stron z torrentami jak np. btjunkie czy extratorrent

(Diabloclone) #11

Ok, dzięki za pomoc może faktycznie coś mam jeśli nie to do nich dzwonie.

(Darek88r) #12

wyłącz utorrenta, i wejdź na stronę noc.gts.pl i zacznij pobierać 2-3 pliki naraz to ci da pewność jaka masz szybkość neta i to ze masz 10Mbps nie oznacza ze musisz mieć tyle na programy p2p