Internet 100 mb/s vs 150 mbs

(mafia3001) #1

Witam mam do was takie pytanie aktualnie mam internet z vectry 100 mb dzis pani z vectry zaproponował mi przyspieszenie do 150 mb za 20 zł więcej miesięcznie i teraz pytanie czy biedzie jakaś różnica bo mam 7 dni na zastanowienie sie czy warto link do mojej szybkości neta aktualnie

(Bogdan_G) #2

Masz przyzwoity speed. Jednak odczujesz poważnie przyspieszenie za 20zł. Ja bym brał.

(MatX_) #3

To zależy jakiej różnicy oczekujesz. Przy przeglądaniu stron WWW, czy oglądaniu filmów na YT wyższa prędkość nie będzie miała żadnego znaczenia. Jedynie pliki będziesz mógł pobierać szybciej czyli zamiast 12 MB/s będą pobierały się 19 MB/s. Zastanowiłbym się warto dopłacać te 20 zł.

(vvikt0r) #4

Jeśli korzystasz na niewielu urządzeniach jednocześnie to nie odczujesz dużej różnicy.
To jest aż 240zł rocznie więcej, wg mnie nie warto.

(Longhorn2009) #5

Różnica niekoniecznie może być zauważalna. Nie każdy serwer udostępni tak dużą szybkość dla pojedynczego IP.

(mafia3001) #6

Generalnie neta używam tylko do przeglądaniu stron WWW, czy oglądaniu filmów na YT ewentualnie jakiś film on-ile i nie pobieram zdanych plików bo nie mam takie potrzeby aktualna predkosc jest ok na moje potrzeby wiec zostanie przy tym co mam dziękuje za odpowiedzi

(CrisPL) #7

20zł więcej za wyższą prędkość też nie jest jakieś okazyjne. U mnie taka prędkość jest za 10zł więcej względem 100Mb/s.

(Enzo1) #9

Nie warto dopłacać,różnicę jedynie odczujesz podczas pobierania dużych plików,będzie nieco szybciej.Policz koszty,przedłużenie umowy zapewne na 2 lata x 20.