Internet 4GB a 4 Mb/s

Może mi ktoś doradzić co jest leszpe:

1 oferta Internet 4GB (w Netii)

  1. oferta Internet 4 Mb/s (operator kablówki)

Rozumiem, że to 1 to jest wysyłanie/ściąganie = 2 Mb/s, a to 2 to też jest podane wysyłanie/ściąganie = 4 Mb/s, czyli tak jak bym miał w Netii 8GB?

Nie wiadomo co jest lepsze, bo sam nie wiesz co napisałeś. Pierwsza oferta opisuje (zdaje się) maksymalną ilość danych do ściągnięcia - w co absolutnie nie wierzę.

Druga to prędkość - szału nie ma - jak dla mnie totalne minimum.

Dowiedz się dokładnie co proponuje Netia, bo na pewno nie to co podałeś.

W chwili obecnej mam przepustowość do 3076/256 i jak przetestowałem łącze to wyszło mi wysyłanie = 0,12 Mb/s / ściąganie = 5,34 Mb/s

Czy ta oferta kablówki jest korzystniejsza niż to co mam w chwili obecnej?

Z tego co rozumiem to masz przepustowość 3Mb/s na 0,25Mb/s z pomiarów wynika, że - 5,34Mb/s na 0,12Mb/s

Firma oferuje 4Mb/s - lepiej niż teoria, gorzej niż pomiar. Nie ma nic szybszego na tym twoim łączu do wyboru?

Ale to są 2 różne oferty i chcę wiedzieć czy to co mam teraz jest lepsze od tego co mogę mieć czyli te 4 Mb/s?

Jeśli wynika z twoich pomiarów, że pobieranie masz w okolicy 5MB/s to oferta 4MB/s jest gorsza. Wysyłanie (upload) przypuszczalnie będzie ten sam.

Oferta 1 (Internet 4GB w Netii) dotyczy zapewne internetu mobilnego, więc jak ktoś chce stałe łącze, to nic mu po tym.

Bierz kablówkę. Nie masz limitów.

Ale przecież w Netii też nie ma limitów. Limty masz gdy internet jest bezprzewodowy z tego co mi się wydaje. Sam mam internet w neostradzie nie ma żadnych limitów jestem zadowolony. Mój brat ma internet w Netii tak samo bez limitów.

Oferta internetu 4GB w Netii to właśnie oferta internetu mobilnego.