Internet ADSL- jaki dostawca?

Witam,

Czy jest jakiś internet ADSL, w którym nie płaci się 30 zł za utrzymanie linii? TP- jest, Netia- (?), Orange- jest (?)…

Zainteresowała mnie oferta Netii, tylko że trochę tego nie rozumiem. Internet 20 Mb/s za 59,99 zł i 2 Mb/s też za tyle? http://www.netia.pl/oferta_dla_domu,szczegoly,184.html

  1. Ile wynosi abonament 2 Mb/s w Netii?

  2. Czy w Netii również trzeba płacić za utrzymanie linii, jak nie ma się telefonu stacjonarnego?

Proszę o odpowiedzi.

Pozdrawiam

  1. No teraz to bardziej opłaca się wziąć neta nie wiem jak się nazywa ale dalej tyle ile łącze da radę uciągnąć. To właśnie jest ich cała oferta. Linia utrzyma 12Mb to i tyle się ma.

  2. Aby mieć neta na adsl trzeba płacić za utrzymanie linii i jak się nie mylę to tp jak jest linia pod telefon. Netia właśnie korzysta z tych linii bo po prostu nie opłaca się ciągnąć nowych.

Na twoim miejscu olałbym adsl’a, bowiem każdy który nie ciągnie własnych linii będzie wymagał byś za te linie zapłacił. Weź się przerzuć na jakąś kablówkę, ew jakiś lokalny.

A co do netii, ta oferta to fake. Co z tego, że pisze ci ile linia pociągnie, po prostu to furtka dla tego by ci dać niższą prędkość za tą samą cenę.

Ja nie mówię że netia to fake. Mam tyle ile łącze pociągnie czyli ponad 20Mb i jakoś mi pasuje. Umowa na czas nieokreślony, a nie umowa na 24 lub 36 aby było taniej. Dostaję za taką wg cenników operatorów dużą przepustowość za niską cenę. Winić można tylko TP za to że położyło linię i dalej nic więcej.

Gdyby do takiej miał dostęp, to zapewne już dawno by to zrobił. A z lokalnymi dostawcami, pomijając to, że też nie wszędzie istnieją, bywa różnie.

Tak jak u mnie - wiem, że istnieje kilku, ale jeśli po kablu, to parametry z kosmosu (50Mb/s, ale tylko 128Kb/s uploadu O_O). Albo wszystko radiówki (nie wiem, po co pchać się w radiówkę, gdy dookoła mam to, co po łączu TP + Vectra :wink:

Vectra - no niby jest, 2Mb/s by było więcej, ale na ich stronie nie rozumiem jednego - pisze, że IP jest dynamiczne, publiczne, a w takich dodatkach jest “dodatkowe IP - 10 zł”. O co tu chodzi?

Ojć, zadałem pytanie nie w swoim wątku - ale myślę, że moderator zrozumie, że z takim jednym małym pytaniem nie opłaca się tworzyć nowego wątku :smiley:

Od siebie mogę dodać, że obecnie mam Orange Freedom 6Mb/s i nie narzekam - trochę YT wolno się buforuje ale z tego co wyczytałem, to jest problem nie mój, a Google :smiley:

Pozdrawiam!

Vectra daje publiczne stałe ip, z tym że nie gwarantują niezmienności. Dodatkowe czyt. drugie ip zewnętrzne.

Ogólnie sam aktualnie mam Vectre i nie narzekam. Masz 1MB za 50zł (2 w nocy) i ładnie działa (niestety up 128KB/s) i umowa na 3 lata. Sam bym brał netie jak bym miał gwarancje, że pociągnę chociaż te 3MB downloadu non stop. Jednak to 10zł różnicy (mój 50 za 8Mbps (16 w nocy), a ten od netii 10zł za ile łącze pociągnie). Ja nigdy neo nie miałem, nie wiem jaka jest centrala u mnie etc. Będzie jakieś ruskie i będę się musiał z tym męczyć, wole nie brać w ciemno ;]

Ogólnie ciężko wybrać dostawcę u siebie. Trza testować ;]

Miałem neostadęTP, teraz mam Orange Freedom. Nie narzekam, zawsze mam to 6Mb/s, żadnych awarii (raz chyba jedna, ale to taka na 15 minut :wink: ).

W moim bloku mają Vectrę i sobie chwalą. Tylko mam pytanko : internet idzie po osobnym kablu czy po tym samym, co jest dostarczana telewizja? Co do IP - zawsze miałem z tym problem, trzeba dopłacać do tego, aby mieć IP tak jak w neostradzie - czyli restart modemu/routera i mam przydzielone nowe IP ;)? A nie, że pół ulicy ma takie samo :smiley:

Nie wiem, czy w vectrze jest takie coś w ogóle możliwe. Ja już resetowałem modem i nowego nie dostałem. W vectrze jest zewnętrzne unikalne ip.

Co do kabla, szczerze nie wiem. Ja mam internet, za niedługo podłączają telefon, ale tv mieć nie będę ze względu na to że cp mam jeszcze rok. Gość mówił, że można sobie dołączyć do tego kabla z neta tv i będzie jak zwykła antena siatkowa. Ale raczej nie dadzą wszystkiego na jednym kablu. Musiałbym się sąsiada spytać, bo on ma cały pakiet.

U mnie telewizję tylko mają, jak już internet - to albo neo/Orange, albo mobilny. Jeden chyba tylko ma internet, ale nawet dokładnie nie wie - po prostu jest i go reszta nie interesuje :wink:

Zawsze warto się rozejrzeć po lokalnych dostawcach. Niestety wszystko zależy od miejsca zamieszkania. A mobilne mają limity ;s

Oglądałem, ale internet dla mnie jest najważniejszym środkiem komunikacji - telewizja, radio nie dla mnie, telefony komórkowe są na drugim miejscu :slight_smile: Tak więc nie chciałbym męczyć się przez cały rok z jakimś lokalnym dostawcą, którego nikt nie zna. Nikt w mojej okolicy nie ma niczego innego, niż znanych dostawców :wink: Tak więc nie pakowałbym się to, Vectra byłaby OK gdyby nie to IP, czyli wychodzi na to, że w listopadzie zostanie mi do podpisania jedynie neo albo Orange :wink: (netii nie chce, a innych jakoś tak nie mam zaufania)

w neo jak nie masz tel to tez bedziesz musial placic za utrzymanie linii…chyba