Internet bez limitu - ktora sieć

Witam. Zastawiam się nad internetem z sieci komórkowej. Czy kojarzycie może czy, jakikolwiek dostawca oferuje nielimitowany internet bezprzewodowy z urządzeniem (pendrive, modem)? nielimitowany na każdą opcję korzystania z internetu - nie tylko strony i Youtube.

Obecnie żaden z operatorów Internetu z sieci komórkowej nie oferuje oferty z nielimitowanym Internetem bezprzewodowym.

Typowego nolimit jak na kablu nie ma i pewnie nie będzie tak szybko.

Aero2 - płacisz 27 zł na start, potem masz internet za free o szybkości 0.5/0.5 Mbps. Połączenie jest zrywane co 1 godzinę.

Z tych udających oferty “bez limitu”:

Plus ma ofertę na nolimit na samo HTTP chyba dla wszystkich abonamentów, oraz dla Ipla i Youtube w najdroższym pakiecie.

Play ma chyba nolimit na samo HTTP.

Niektórzy operatorzy mają drugi limit lub bez limitów w nocy (Play, Plus, Orange na 100%).

Nie podałeś jaka prędkość Cię interesuje oraz czy ma to być abonament.

Na przykład AERO2 wyróżnia się od innych sieci tym, że jest darmowe, ale prędkość ograniczona do 512 kb/s i wyłączanie co 60 minut.

www.aero2.pl/pdfs/Aero2_Regulamin_Uslug … 5_2011.pdf

Niektóre sieci oferują “darmowe godziny” w nocy za dopłatą ok. 10 zł miesięcznie.

Osobiście używam internetu w “Play Online na Kartę”, który do tej pory był najtańszy.

Ostatnio jednak inne sieci próbują go dogonić a nawet przegonić.

Musisz jeszcze wziąć pod uwagę dostępność dobrego sygnału w swojej lokalizacji.

Mapa btsearch pomoże Ci w tym.

http://mapa.btsearch.pl/

Nadajniki ukażą się przy powiększeniu 11x.

Możesz

512 Mb/s? Coś ci się chyba pomyliło, takiej prędkości to nawet LTE nie oferuje. :smiley:

PS. I rozłączanie chyba co jedną godzinę a nie co dwie.

@ Cedar

Racja.Poprawiłem post.Dzięki.

A jak to wygląda w praktyce? Mam od ponad 10 lat Plusa i już przywykłem do tej firmy. Mają tam rózne limity pobranych danych. Co się dzieje, gdy przekrocze limit? Do jakiej prędkości ograniczany jest przesył? I druga sprawa. Czy dużo limitu zużywają tzw. gry sieciowe?

Ale pytasz o Aero2 będąc klientem Plusa czy co?

 

Aero2 ma zasięg porównywalny do Plusa - gdzie masz UMTS900 Plusa tam Aero2 ruszy. Prędkości to 0.5/0.25 Mbps, limitów pakietów nie ma, co godzinę rozłącza - to jest główne ograniczenie. W praktyce u mnie nie da się spokojnie YT na 360p obejrzeć, 240p czasami przytnie (to wina zapchanej sieci).

 

A jak pytasz o Plusa - zrób lepiej test szybkości. Jest masa głosów na forach, prócz mojego, że ta sieć się zapycha, a z modernizacją sieci nikt się nie kwapi. U mnie wieczorami pobieranie (0.3 Mbps) mam 4x wolniejsze niż wysyłanie (1.2 Mbps)… W innych (jeszcze) nie narzekają. Pakietów specjalnie dobrych nie mają, zobacz sobie na stronę, jedynie przy droższych dają darmowego YT (choć wg mnie to też takie kombinowanie jak koń pod górkę). Plus jest drogi, zawsze był drogi.

Czy granie w sieci (Unreal, Unreal Tournament, Left 4 Dead itp.) dużo transferu wykorzystują?