Internet bez lini telefonicznej male miasto

jak w temacie.

Mam LTE ale to mnie nie zadowala ,bo sa limity.

Pytalem o UPC na infolini ale nie da rady u mnie.

Jakies propozycje?

  1. Lokalny operator.

  2. Podłączyć linię telefoniczną i wtedy TPSA.

Moja propozycja to zorientowanie się w ofercie internetu we własnym mieście i dopiero zadawanie pytań.

A zasięg Play masz? Może Play Online? Mają teraz abonamenty bez limitu we wszystkich technologiach.

To “bez limitu” jest bez limitu tylko z nazwy, poczytaj regulamin :slight_smile:

Jest jak najbardziej bez limitu, tylko pod pewnymi warunkami. Przeczytaj regulamin. 

Wlasnie pod warunkami i sa limity. Radiowego nigdy nie mialem i ponoc jest bardzo zawodny.

Ty nawet nie wiesz jakich masz dostawców w mieście, więc nie wiem jaką pomoc chcesz tutaj uzyskać?

 

Porządnie zestawiony internet radiowy bywa czasami lepszy od kablowego, ale to dość rzadkie.

Jest zawodny jak ISP robi to po taniości. Znam takich co podpinają do AP tylu ilu się da, a nie tylu ilu wydajnie AP jest w stanie obsłużyć, albo obiecują wysokie transfery, będąc świadomym tego, że nie są technicznie ich nawet zaoferować jak po drodze mają kilka mostów do sieci szkieletowej. Zawsze możesz zapoznać się z opinią o ISP. Ja sam na początku korzystałem z internetu radiowego i działał bardzo przyzwoicie, dopóki nie powstała poważna awaria i dopóki dostawca nie wypiął się na klientów.

Możesz jeszcze rozejrzeć się czy ktoś nie oferuje FTTH. Więksi dostawcy nie będą się pchali na tereny, gdzie im się to inwestycyjnie nie opłaca (był nawet wątek o tym, że UPC nie chciało dociągnąć kabla z osiedla do domku oddalonego o 500m, bo im się nie opłaca), na tym korzystają właśnie mniejsi dostawcy, oni budują sieci szkieletowe i często dostarczają łącza przez WiFi lub światłowodem.