Internet bez linii telefonicznej jak i co?

(Igorparys) #1

Witam. Mam taki problem że kończy mi się umowa z internetem mobilnym Play (limit 7GB) i mam zamiar ją rozwiązać lecz niewiem jaki internet wziąć . Mam słupy koło domu lecz niemam lini telefonicznej . Dzwoniłem do Netii i UPC i bez linii się nieda . I jak rozwiązać ten problem bo zależy mi na necie bez limitu i ruterem na 2 pc + wi fi .

(Karolekc5) #2

Trochę nie na temat, ale czy nie ma żadnej regulacji prawnej by po upływie czasu zawartej umowy nie możliwości automatycznej przedłożenia jej, jak to mam w Orange na 6m

Powinno być z automatu ze koniec umowy to koniec umowy, a nie ze trzeba sie martwic o wypowiedzenia itp, to usługodawca powinien nas informować i proponować przedłożenie umowy a nie my sie martwi o ewentualne jej wypowiedzenie

(Igorparys) #3

Chodzi mi o to że umowa mi się kończy za niecały miesiąc ja jej raczej nie przedłużę i po zakończeniu umowy wybrac inny internet bez limitu danych.

PS: Usługodawca kontaktował sie ze mną w tej sprawie ale nic jeszce z nim nie uzgodniłem.

Sliwa13 , proszę zapoznaj się z tą stroną oraz tym tematem, a następnie, używając przycisku image.php?album_id=20&image_id=4038

(pstrowsky) #5

Jeśli masz w swoim mieście dobrego i sprawdzonego dostawcę to polecam radio na 5Ghz Jeśłi dostawca dotrzymuje umowy i posiada łącza o dobrych parametrach to jest to najlepsze rozwiązanie.

(roobal) #6

UPC jest operatorem kablowym i nie potrzebna mu linia telefoniczna, więc nie powinno być problemu z korzystaniem z ich usług.

(Martin8731) #7

Jeśli nie mają okablowania w budynku autora tematu to będzie ten problem. UPC, podobnie jak Vectra i Multimedia działają w wybranych lokalizacjach, a nie w każdym budynku. Największy teren obejmuje TPSA/Orange. Oni w teorii są w stanie świadczyć usługi swoje nawet na wsi. Tak telefon działa, ale w Internet 20Mbit średnio wierzę. Tak na przeciwko mojego budynku w bloku jest UPC wraz z Vectrą, tak u mnie działa wyłącznie TPSA/Orange/Netia :D.

(roobal) #8

To to ja wiem, autor pisał o linii telefonicznej, dlatego zwróciłem na to uwagę :wink:

(fiesta) #9

Multimedia do tej pory też działa i przypuszczam że jeszcze w wielu lokalizacjach działa na liniach telefonicznych (swoich nie TP Sa). Teraz masowo przechodzą na łącza światłowodowe.

A tak z ciekawości czego chcesz zrezygnować z usług Playa ??

Bo według moich doświadczeń i rozeznania mają jedną z najlepszych ofert internetu mobilnego w Polsce (zarówno pod względem stabilności jak i zasięgu). I raczej będzie trudno znaleźć coś lepszego.

No chyba że nie zależy ci na mobilności to poszukaj lokalnego dostawcy netu drogą radiową, który ma sprawdzoną renomę na lokalnym rynku.

(Igorparys) #10

Nie zależy mi na mobilności . Z usług Playa mam zamiar zrezygnowac m.i. przez to że jest limit danych.

(jasiekb) #11

Jeżeli bez limitu to musisz sprawdzić czy w twoim otoczeniu jest operator który umożliwia dostęp do internetu drogą radiową. Sieci komórkowe mają przeważnie internet z limitem transferu danych.

(Kpc21) #12

Nie jest mu potrzebna linia telefoniczna, ale za to potrzebna jest linia telewizyjna. Możliwość dostępu do sieci telewizji kablowej w domu jednorodzinnym jest mało prawdopodobna.

Tak jak wspomniał fiesta, inni operatorzy - np. Multimedia Polska - w różnych miejscach posiadają zarówno sieci telefoniczne, jak i telewizyjne. Ale najpierw tą linię musisz podłączyć.

Jedna opcja to jakiś lokalny usługodawca na 5 GHz o dobrej renomie (o ile taki jest), druga to podłączenie tej linii, która biegnie koło twojego domu. Prawdopodobnie jest to linia Telekomunikacji Polskiej (w tej chwili występującej pod marką Orange - ale z tej marki korzysta też operator komórkowy, firma PTK Centertel, spółka-córka TPSA - jednak więcej możliwości działania mają punkty sprzedaży podlegające bezpośrednio pod TPSA), więc do ich salonu musisz się skierować. Przy czym jeśli u nich weźmiesz sam internet bez telefonu, będziesz musiał dopłacać za utrzymanie linii. Nie wiem, czy tak jest nadal, ale jakiś czas temu taniej było założyć telefon, a potem ten telefon zawiesić. Abonament za zawieszony telefon był obniżany do takiej kwoty, że była ona niższa niż opłata za utrzymanie linii bez telefonu.

(roobal) #13

Ty mi tego tłumaczyć nie musisz, bo ja to wiem, zresztą pisałem to już 4 posty temu. Autor wspomina o linii telefonicznej (patrz tytuł wątku) i do tego się odniosłem.