Internet bezprzewodowy...D-Link i Linux


(Crotchet B) #1

Witam moi drodzy. Mam pewien problem gdyż kiedyś instalowałem Linuxa Suse i miałem problem z zainstalowaniem internetu bezprzewodowego na nim, mam kartę D-Linka i nie bardzo chciało chodzić i stad moje pytanie:

Jakiego Linuxa byście polecali żeby mi ten internet chodził i prosiłbym o jakieś wskazówki jak go zainstalować, a i jeżeli nie było by to problemem prosiłbym i link od razu do pobrania. Z góry dziękuje.


(Lukasz) #2

hmm kolega na laptopie karta beprzewodowa DLink +520- czy cos takiego (nie pamietam dokladnie) slackware bezproblemowo, freeBSD takze (no nie linux, ale unix:) na innych nie probowalismy :slight_smile:


(Irabuntu) #3

Mam kartę z tym chipsetem,Ubuntu i wszystkie debianopodobne radzą sobie bezproblemowo...


(Juniorek) #4

ubuntu jest na tyle dobre, ze ma cos takiego jak automatix i tym samym mozesz zainstalowac sobie ndiswraper`a --> a pozniej juz tylko stery do karty sieciowej spod windy i labamba ;]

pozatym, ma bogata game wlasnych sterow iwec niepowinno byc problemow z instalacja czegokolwiek :wink:


(Karolmural) #5

Jak już byłeś na Suse to przy nim pozostań, znasz przynajmniej podstawy tego systemu. A niecały tydzień temu wyszedł nowy Suse z numerkiem 10.2.

Jest tam całkowicie zautomatyzowane połączenie z internetem i modemami do neostrady

Nie mam zamiaru wywyższać tego systemu, i prosiłbym o nie robienie zamętu w sprawie wyższości tego a nie innego systemu.

Pamiętajcie że wszyscy Linuksowcy są sobie równi mają tylko inną wiedzę