Internet bezprzewodowy na modemie Huawei E1750

Witam mam modem z Iplusa Huawei E1750, chciałbym go używać w sieci ALDI w Niemczech. Jak sprawdzić czy będzie on działał w tej sieci? Tzn czy ma Simlocka? I jak to w ogóle wygląda bo niby zainstalowałem jakieś sterowniki do niego ale nie ma żadnego programu itp.

W jakim systemie operacyjnym będziesz go używał ?

Zakładam, że Windows.

Po podłączeniu modemu do gniazda USB automatycznie utworzy się nowy dysk i ewentualnie rozpocznie się instalacja oprogramowania wraz z sterownikami.

Jeśli to nie nastąpi to musisz znaleźć w “Mój Komputer” nowo zainstalowany dysk i otworzyć go a następnie otworzyć plik “Setup”.

Czy jesteś już w Niemczech czy nadal w Polsce ?

Zakładam, że w Polsce.

Czy masz pod ręką jakąś kartę SIM z innej sieci niż Plus ?

Najlepiej z jakimś pakietem internetowym aby nie wpakować się w koszty.Może być nawet wyjęta z telefonu po to aby sprawdzić czy simlock jest zdjęty.

Dobre założenia stawiasz :wink: Modem chyba nie ma simlocka, bo ściągnąłem Mobil Partnera dla tego modemu, i pokazuje tam np smsy z mojej karty Sim więc chyba wszystko w porzadku :wink: Pytanie, czy jak włożę kartę operatora niemieckiego, to muszę ściągać jego aplikację, czy mogę skonfigurować tego Mobil Partnera pod tamtą sieć?

Jeśli możesz w tej aplikacji wprowadzić swoje APN, login, hasło i ew. numer wybierania, to będzie działać;).

Tak jak podał Martin8731 powinno działać.

W razie czego możesz później zainstalować ściągniętą z sieci inną wersję Mobile Partnera lub “TopNetInfo”.

Ok dzięki wielkie za info :slight_smile: Już niedługo wyjeżdżam więc będę próbował. Tylko jeszcze jedno pytanie - ta sieć to będzie w 3G? Czy jak? Zależy od operatora czy ma zasięg w danym miejscu odpowiedniego typu sieci?

Nie wchodziłem w regulamin,ale powinno być te 3G/HSPA.

Twój modem posiada nominalną prędkość pobierania do 7,2 Mbps.

W praktyce będzie mniej.

Alditalk to jest operator wirtualny korzystający z sieci e-plus.Podobnie u nas działała sieć “Carrefour Mova” na nadajnikach Plusa.

http://www.alditalk.de/web/

Cena podstawowa za internet 0,24 €/MB powoduje to, że musisz zdobyć pakiet internetowy.