Internet bezprzewodowy NETIA Miniport WAN PPPOE i router

Witam

Na wstępie chciałbym przeprosić za wcześniejszy temat ( jest do zamknięcia) ponieważ byłem źle poinformowany. Dziś poszedłem do wujka i okazało się że ma internet bezprzewodowy z netii i nie ma modemu na USB już tylko ma zwykły modem podłączony do zintegrowanej karty sieciowe Realtek RTL8139 Family PCI Fast Ethernet NIC kablem RJ45, drugi kabel jest podłączony do gniada telefonicznego w ścianie i kolejny kabel to kabel zasilający.Ma też antenę na kominie na dachu. Na dole zamieściłem parę zdjęć modemu, połączenia sieciowego i modelu karty sieciowej. Z powodu iż komputer ma swoje lata nie wiem jak wydajna jest zintegrowana karta sieciowa. I teraz się pojawia pytanie: Czy modem ten mogę zastąpić zwykłym routerem z wbudowanym modemem ADSL? Jeśli nie to jak muszę to zrobić żeby internet był dzielony nad dwa komputery. Jeden ( komputer stacjonarny) przez kabel RJ45 a drugi (laptop) przez WiFi.

6342f7ab906724b5m.jpgfe1211970a2be20bm.jpg57e2ee28b074962cm.jpg5f35a9819b307acam.jpg0a66fc493596ffcdm.jpg

PS. Przepraszam za jakość zdjęć ale były one robione telefonem bo nie miałem nic innego przy sobie.

Z góry dzięki za pomoc.

Witam to jest internet wi max kup najzwyklejszy modem do kablówki ze złaczem wan czyli zwykły kabel ethernet podłacz ten modem pod ruter i dziel sobie internet na ile chcesz kompów pozdro

dałbyś przykład takiego zwykłego modemu? Byłbym bardzo wdzięczny.

http://www.allegro.pl/item1076079875_ru … _wawa.html

Wpinasz tylko ten kabel ethernet z modemu w gniazdo wan badz internet zalezy jaki modem i juz ustawiasz potem sobie juz w ruterze i cała praca

czyli to jest tak:

Kupuję router ( bez wbudowanego modemu czy z wbudowanym?), podłączam do niego kabel RJ45 i łączę nim się z komputerem na karcie sieciowej i tyle?

Kupujesz zwykły ruter bez modemu bo musisz ten podłaczyc wiec po co tobie modem w tym ruterze ten co tobie podałem starczy i to tyle i tak jak mówisz podłaczas ten modem z neti kablem rj45 do rutera i to tyle

Dodane 05.07.2010 (Pn) 15:05

A przepraszam za błedy ale pisze z bety firefoxa ;p

Ok. Wielkie dzięki ;). Tylko jeszcze takie pytanie: Czy coś się stanie jeśli router będzie miał wbudowany modem a mimo tego podłączę do niego zewnętrzny modem?

NIe moze miec wbudowanego modemu mozesz ewentualnie kupic przełacznik ale to bedziesz dzielił tylko kablowo a to nie o to chodzi lepszy jest ruter taski jak dałem no i tanszy bo z modemem adsl dobre kosztuja np ze 200zł

Po za tym wi max to nie adsl adsl to dobre do neostrady badz intenrnetu z neti po kablu a nie po radiu

A co do pyt nie rozdzielisz wtedy internetu bo jak ?? Tu podłaczas kabel do wejscia neta i ruter dzieli a np z adsl to wchodzi internet kabelkiem tel i sie dzieli wiec nie da rady podłaczyc

Wiec jezeli ten tobie sie nie podoba to patrz sobie na allegro rutery do kablówki bo tak sie nazywa rutery z wejsciem ethernet rj45 i kady bedzie dobry z wejsciem wan

ok Dzięki :wink:

Dodane 05.07.2010 (Pn) 15:22

a ten : D-Link Wireless N150 Router DIR-600 może być?

Moze

Kup najlepszy na jaki ciebie stac i najlepiej z n a ten ma n wiec masz wiekszy zasieg stabilniejszy jest itp

To w takim razie zostanę przy D-Link-u DIR-600 bo chyba w tej cenie to jest najlepszy wybór. Chyba że polecacie coś lepszego.

Jak najbardziej dobry sprzet

Nie podłączysz go, gniazdka nie będą pasować. DIR-600 może być.