Internet bezprzewodowy - podawanie sygnału dalej?

(juventinho) #1

witam,

jeżeli zły dział to przepraszam, nie wiedziałem co wybrać

jeżeli było to też przepraszam, ale nie wiedziałem nawet jak to wpisać w googlach :stuck_out_tongue:

a rzecz w tym:

czy posiadając modem internetu bezprzewodowego (obojętne jakiej firmy) mogę "nadawać" sygnał, czy inaczej: ustawić tak żeby kto inny mógł połaczyć się bezprzewodowo z tym internetem, albo jeszcze inaczej czy mając jeden modem można korzystać z internetu na dwóch laptopach?

jestem zagranicą i koledzy w mieszkaniu obok mają taki modem, a nie chciałbym kupować tutaj modemu na 2 miesiące, bo nawet nie wiem gdzie i jak

(Dimm Dna) #2

Zacznijmy od tego że nie jasno przedstawiłeś sytuację. Rozumiem że koledzy mają Internet 3G modemem "bezprzewodowym" czyli na usb czy jest to oddzielny router 3g. Jeżeli jest to modem USB, a jest on podpięty do laptopa wyposażonego w moduł Wi-Fi to Tak.

Wchodzi w "Centrum sieci i udostępniania" -> znajdujesz połączenie 3g klikasz Właściwości -> Udostępnianie -> Zaznaczasz 2 ptaszki.

Wracasz do "Centrum" wybierasz "Skonfiguruj nowe połączenie" -> Na samym dole bierzesz sieć typu Ad-Hoc -> Uzupełniasz nazwę sieci i hasło i klikasz ok.

Potem z drugiego laptopa się łączysz i korzystasz z Internetu.

(krypton) #3

Pewnie ze możesz jak na szybko to ICS w windows'ie da radę połączony z siecią AD-HOC. Jeśli coś bardziej na czasie to router z obsługą modemów USB. Na drogi sposób router z wbudowanym modemem 3G.

(juventinho) #4

tak chodzi o modem na USB... "moduł wifi" to po prostu to, że mogę przez wifi odbierać internet? czy to jakies specjalne urzadzenie do nadawania wifi?

(Kpc21) #5

Urządzenie za pomocą którego możesz "odbierać" internet. "Nadawać" zresztą też :slight_smile:

(Aleksander Czarnowski) #6

Chyba o to chodzi: http://www.google.pl/search?client=opera&rls=en&q=Router+3G&sourceid=opera&ie=utf-8&oe=utf-8&channel=suggest :slight_smile: