Internet bezprzewodowy - przydzielanie łącza - serwer

Witam, mam router w domu i do niego podłączone 3 komputery poprzez WiFi - 2 PC i jeden laptop , mam taki problem otóż mój najstarszy brat który ma laptopa jest najbliżej routera ( ok 6m bez ścian ) i jemu internet chodzi cacy :slight_smile: a mi oraz mojemu drugiemu bratu dosyć mocno muli ( zasięg BDB, mamy pokoje koło siebie i od routera dzieli nas około 10m bez ścian, jedynie drzwi - jak są otwarte nic nie daje ) jak już pisałem wyżej mojemu najstarszemu bratu internet chodzi bardzo dobrze a nam do D. kiedyś mi coś mówił że zrobił z laptopa serwer… czy jest możliwość aby w jakiś sposób przydzielał KB łącza ? tak że sobie np ustawił 60% a nam po 10% i w dodatku gdy nie siedzi na laptopie to internet chodzi bdb :slight_smile:

Hej,

Po pierwsze może być tak, że w miejscu, w którym znajduje się laptop nie ma żadnych zakłóceń, a tam, gdzie to Wy korzystacie z internetu, już są. Chodzi przede wszystkim o obecność innych sieci bezprzewodowych (sąsiadów na przykład), które nadają na tych samych lub pobliskich kanałach. Można to sprawdzić posługując się programem NetStumbler. Jeśli okaże się, że działanie neta to efekt zakłóceń, najlepiej zmienić kanał na inny - im bardziej oddalony od kanałów sąsiadów, tym lepiej.

Oczywiście, że tak. Ale to zależy od tego czy router jest wyposażony w takie funkcje - ale o jego modelu nie wspomniałeś.

Pozdrawiam,

Dimatheus

Witam! Kiedyś gdzieś czytałem że urządzenia typu mikrofalówka potrafią zakłucać WIFI. Ale ile w tym prawdy…

Hej,

To akurat, to 100% prawda - oczywiście w czasie pracy urządzenia. :slight_smile:

Pozdrawiam,

Dimatheus

A może ten 1 komputer ma włączonego klienta Torrent albo inne dziadostwo :slight_smile:

Można kupić routery w tzw QOS (Quality Of Service) i podzielić łącze na 3 osoby.

Hej,

Dokładnie - tyle że taki router może już być obecny i właśnie przez QoS ustawione jest, że pozostali użytkownicy mają bardzo niskie przydziały do pasma internetowego. Ale by sprawdzić, czy tak jest jony8988 musiałby napisać, cóż to za model router’a. :slight_smile:

Pozdrawiam,

Dimatheus

;;;