Internet bezprzewodowy, Wrocław - Różanka


(system) #1

Witam.

W tym roku zaczynam studia we Wrocławiu i w mieszkaniu które najmuję nie ma internetu. Ze względów oczywistych nie mogę założyć sobie internetu kablowego więc poszukuję jakichś firm z usługą internetu bezprzewodowego. Dobrze gdyby była możliwość odstąpienia od umowy w dowolnym momencie, bo nigdy nie wiadomo kiedy będę musiał wyprowadzić się gdzie indziej. Dzielnica w jakiej mieszkam to Różanka. Proszę wrocławiaków o pomoc.

Pozdrawiam i dziękuję za pomoc


(Patryk94) #2

A może BlueConnect ?


(system) #3

A może satelitarny? www.tooway.net


(system) #4

Myślałem nad blueconnect - czy taki nest wystarczy mi do przeglądania stron www, gg i skype'a, i ściągania małych plików z internetu? Trochę odstrasza mnie ten limit transferu (rodem z TP) i nie wiem jaka jest szybkość takiego łącza.

Na tym netem satelitarnym tez pomyśle.

Dzięki za odpowiedzi

Pozdrawiam


(Poniaatowski) #5

mafioso12 , szybkośc jest bardzo cienka....

Ze skype to nie wiem czy sobie tak pogadasz... No i pliki małe będą się bardzo długo ściągać...


(Kpc21) #6

Poszukaj jakiejś lokalnej radiówki. Na pewno będzie szybciej niż przez komórkę.


(system) #7

A wie ktoś może coś o ofercie netii? Mają ofertę bezprzewodowego dostępu do internetu.


(system) #8

"Poszukaj jakiejś lokalnej radiówki. Na pewno będzie szybciej niż przez komórkę."

  • To chyba jak się jest 100 metrów od nadajnika, weź nie kituj. Radiowy internet jest najgorszy! Ja miałem radiowy i chodził mi fatalnie, praktycznie w ogóle nie chodził, najgorsze zło... BlueConnect mi o wiele lepiej chodzi. :-x

"do przeglądania stron www, gg i skype'a, i ściągania małych plików z internetu"

  • To zależy czy GPRS, EDGE, UMTS, HSDPA. Przy GPRS nic nie zrobisz, przy EDGU pogadasz na GG, przy UMTS możesz przeglądać WWW, korzystać z GG, ściągać małe pliki, ale skype to raczej nie. Przy HSDPA zrobisz wszystko co przy kablowym internecie.

"Trochę odstrasza mnie ten limit transferu"

  • Jest możliwość wzięcia 10GB, czy to tak źle? :roll:

"nie wiem jaka jest szybkość takiego łącza"

  • To zależy od zasięgu...

(Kpc21) #9

Spójrz na mapy zasięgu Orange Free, iPlusa, blueconnecta i Play. Wszystkich operatorów. Jeśli masz zasięg HSPDA (czasem określany jako 3G) to będziesz mieć prędkość gwarantowaną przez operatora (to też zależy od obciążenia i odległości od nadajnika). Jeśli EDGE - będzie wolniejszy. GPRS - bardzo wolny.

Patrz na mapy wszystkich operatorów, bo np. w moim mieście (l. ludności wg Wikipedii 14 989) zasięg HSPDA ma tylko Play, natomiast Era ma EDGE, ale w... sąsiedniej wsi :slight_smile: (wg Wikipedii populacja ok. 1500). U mnie tylko GPRS.