Internet bezprzewodowy z modemem

Witam, posiadam w moim laptopie kartę sieciową bezprzewodową i łączę się z internetem za pomocą routera w pokoju obok. Kupiłem sobie modem z kartą sim (internet), żebym mógł się połączyć jak gdzieś pojade. Wszystko ładnie zainstalowałem, ale wyskakuję mi błąd przy łączeniu i nie chce mi włączyć internetu. Jak rozwiązać problem ?

"Eror 619: Nie można ustanowić połączenia ze zdalnym komputerem, więc port używany do tego połączenia został zamknięty. "

Nie wiem jaki masz system operacyjny, jeśli to jest Windows Vista/7 to spróbuj:

Start -> Uruchom

wpisz: services.msc i naciśnij uruchom.

Powinien pojawić się menedżer usług. Odnajdź usługi:

  • Menedżer autopołączenia dostępu zdalnego

  • Menedżer połączeń usługi Dostęp zdalny

Sprawdź właściwości tych usług, jeżeli mają typ uruchomienia ustawiony na “Wyłączony”, to zmień na “Ręczny”.

Spróbuj je także ręcznie uruchomić, klikasz prawym na usłudze i wybierasz: “Uruchom”. Zaobserwuj czy usługi się uruchamiają i czy nie pojawia się jakiś błąd.

Mam Windows XP to chyba nie bardzo

Poszukaj tych usług, jeżeli je znajdziesz, to zrób jak mówiłem.

Zrobiłęm i nie działa niestety.

Dodane 09.10.2010 (So) 14:22

  • Menedżer autopołączenia dostępu zdalnego - wyłączone

  • Menedżer połączeń usługi Dostęp zdalny - włączone

Oba są “ręcznie”

Odpaliłem dwa i niestety też nie idzie

Dodane 09.10.2010 (So) 14:24

Jak próbuję się połączyć z internetem to wywala mi błąd. W więcej informacji jest napisane, że może to być przez router albo kartę sieciową,

@koniczek

Ustawiłeś wszystko poprawnie? Czyli wpisałeś hasło w jednym i drugim takie samo? Wszystkie łącza dobrze? Router działający? Jeśli tak to nie mam pojęcia co może być przyczyną bo mi w domu wszystko działa.Pozdrawiam i mam nadzieję,że uda Ci się ten problem rozwiązać

Tu nie chodzi o routera. Router działa normalnie, podłączyłem drugi internet, żebym mógł korzystać jak wyjade i on nie działa.