Internet bezprzewodowy ze zmiennym adresem IP

Witam, poszukuje bezprzewodowego internetu który posiada zmienny adres IP. Aktualnie posiadam w domu internet od lokalnej firmy rozprowadzającej internet tylko w moim mieście jednak oferują oni tylko stały adres IP. Czy mógłby ktoś polecić jakiś internet bezprzewodowy ze zmiennym adresem IP, nie musi być szybki.

Witaj, popraw proszę tytuł tematu tak aby wstępnie informował o problemie, użyj przycisku EDYTUJ , który znajdziesz w prawym górnym rogu Swojego posta. Dobrze zatytułowany temat daje szansę na szybszą pomoc. Dziękuję za uwagę.

U mnie w Play Online Na Kartę przy każdym restarcie internetu (nowej sesji) mam przydzielony nowy IP.

Prawdopodobnie u innych operatorów jest to samo.

Przed chwilą to sprawdziłem trzy sesje i trzy numery IP.

Tu sprawdzałem: http://mojnumerip.pl/

Aha to już wszystko wiem, tylko mam pytanie jak znaleźć odpowiedni modem usb do takiego internetu?

Wystarczy Ci telefon komórkowy, większość telefonów może pracować jako modem 3G.

Jak moge sprawdzić czy mój telefon może pracować jako modem 3G? I jak go ustawić aby mógł pracować jako modem?

Wystarczy zajrzeć do jego instrukcji obsługi - dział dane techniczne.

Czy moge w jakiś sposób wejść w ustawienia modemu telefonu? Tak jak jest to na normalnych modemach, że można wejść na adres 192.168.1.1 i pojawiają się ustawienia modemu.

Widzę, że nadal nie zajrzałeś do instrukcji obsługi telefonu.

Zajrzałem, musze ustawić w opcjach internetowych telefonu na hotspot poprzez usb. Ale zastanawiam się czy da się jakoś poprzez komputer zrestartować ten modem.

Tak może być najwyżej na routerach, na pewno nie na modemach.

Ja bym próbował raczej z poziomu samego telefonu. Najprościej (choć nie najszybciej) wyłączyć i włączyć cały telefon. Sam modem pewnie da się zrestartować z poziomu konsoli, ale do tego mogą być potrzebne uprawnienia roota.

Jeżeli chcesz dłużej popracować na mobilnym internecie w sieci GSM to lepiej zaopatrz się w modem na USB.W telefonie szybciej rozładuje się bateria a modem USB jest zasilany przez port USB w komputerze.

Większość (jeśli nie wszystkie) obecnie produkowanych telefonów też jest w ten sposób ładowane.

Telefon podłączony pod USB również się ładuję, więc nie ma tutaj opcji, że się rozładuje. Sam korzystam niekiedy z takiego rozwiązania i nie zdarzyło mi się, aby telefon się rozładował. Modem jest jedynie, moim zdaniem, wygodniejszym rozwiązaniem, szczególnie jeśli chce się korzystać w tym samym czasie z telefonu do rozmów telefonicznych.

Play Online, e-plus, orange mają dynamiczne IP. No i telefon musi wspierać 3G, lepiej nabyć modem HSDPA

Wszystko niby działa, tylko że mam bardzo słaby zasięg, czy z modemem ten internet działałby jakoś lepiej. Gdyż na komórce wszystko jest dobrze ustawione, wchodze na laptopa, laptop mi znajduje sieć wifi z telefonu, łącze się do niej jednak po kilku skundach w prawym dolnym rogu wyświetla się przy ikonce internetu napis (Nie połączono). Czasami działa czasami nie działa, raz się połączy i moge korzystać normalnie z internetu, a czasami nie moge się połączyć.

Jeśli internet w telefonie działa na wbudowanej przeglądarce to po połączeniu z laptopem jako modem powinien tak samo działać.

Może dobrze byłoby przetestować inne sieci?

U mnie tylko jedna sieć działa stabilnie.