Internet bezprzewodowy ze zmiennym adresem IP

(Matevos06) #1

Witam, poszukuje bezprzewodowego internetu który posiada zmienny adres IP. Aktualnie posiadam w domu internet od lokalnej firmy rozprowadzającej internet tylko w moim mieście jednak oferują oni tylko stały adres IP. Czy mógłby ktoś polecić jakiś internet bezprzewodowy ze zmiennym adresem IP, nie musi być szybki.

(Semtex) #2

Witaj, popraw proszę tytuł tematu tak aby wstępnie informował o problemie, użyj przycisku EDYTUJ , który znajdziesz w prawym górnym rogu Swojego posta. Dobrze zatytułowany temat daje szansę na szybszą pomoc. Dziękuję za uwagę.

(eddie71) #3

U mnie w Play Online Na Kartę przy każdym restarcie internetu (nowej sesji) mam przydzielony nowy IP.

Prawdopodobnie u innych operatorów jest to samo.

Przed chwilą to sprawdziłem trzy sesje i trzy numery IP.

Tu sprawdzałem: http://mojnumerip.pl/

(Matevos06) #4

Aha to już wszystko wiem, tylko mam pytanie jak znaleźć odpowiedni modem usb do takiego internetu?

(roobal) #5

Wystarczy Ci telefon komórkowy, większość telefonów może pracować jako modem 3G.

(Matevos06) #6

Jak moge sprawdzić czy mój telefon może pracować jako modem 3G? I jak go ustawić aby mógł pracować jako modem?

(Cedar) #7

Wystarczy zajrzeć do jego instrukcji obsługi - dział dane techniczne.

(Matevos06) #8

Czy moge w jakiś sposób wejść w ustawienia modemu telefonu? Tak jak jest to na normalnych modemach, że można wejść na adres 192.168.1.1 i pojawiają się ustawienia modemu.

(Cedar) #9

Widzę, że nadal nie zajrzałeś do instrukcji obsługi telefonu.

(Matevos06) #10

Zajrzałem, musze ustawić w opcjach internetowych telefonu na hotspot poprzez usb. Ale zastanawiam się czy da się jakoś poprzez komputer zrestartować ten modem.

(Kpc21) #11

Tak może być najwyżej na routerach, na pewno nie na modemach.

Ja bym próbował raczej z poziomu samego telefonu. Najprościej (choć nie najszybciej) wyłączyć i włączyć cały telefon. Sam modem pewnie da się zrestartować z poziomu konsoli, ale do tego mogą być potrzebne uprawnienia roota.

(eddie71) #12

Jeżeli chcesz dłużej popracować na mobilnym internecie w sieci GSM to lepiej zaopatrz się w modem na USB.W telefonie szybciej rozładuje się bateria a modem USB jest zasilany przez port USB w komputerze.

(Cedar) #13

Większość (jeśli nie wszystkie) obecnie produkowanych telefonów też jest w ten sposób ładowane.

(roobal) #14

Telefon podłączony pod USB również się ładuję, więc nie ma tutaj opcji, że się rozładuje. Sam korzystam niekiedy z takiego rozwiązania i nie zdarzyło mi się, aby telefon się rozładował. Modem jest jedynie, moim zdaniem, wygodniejszym rozwiązaniem, szczególnie jeśli chce się korzystać w tym samym czasie z telefonu do rozmów telefonicznych.

(Martin8731) #15

Play Online, e-plus, orange mają dynamiczne IP. No i telefon musi wspierać 3G, lepiej nabyć modem HSDPA

(Matevos06) #16

Wszystko niby działa, tylko że mam bardzo słaby zasięg, czy z modemem ten internet działałby jakoś lepiej. Gdyż na komórce wszystko jest dobrze ustawione, wchodze na laptopa, laptop mi znajduje sieć wifi z telefonu, łącze się do niej jednak po kilku skundach w prawym dolnym rogu wyświetla się przy ikonce internetu napis (Nie połączono). Czasami działa czasami nie działa, raz się połączy i moge korzystać normalnie z internetu, a czasami nie moge się połączyć.

(eddie71) #17

Jeśli internet w telefonie działa na wbudowanej przeglądarce to po połączeniu z laptopem jako modem powinien tak samo działać.

Może dobrze byłoby przetestować inne sieci?

U mnie tylko jedna sieć działa stabilnie.