Internet co i jak oklolice kępna , opatow

Witam mieszkam w wiosce oddalonej o 15km od Kępna. Obecnie posiadam internet radiowy z którego nie jestem do końca zadowolony, a wiec download niekiedy spada poniżej określonej normy, a pingi skaczą jak szalone może i niewiele ale jest to bardzo wkurzające. Mianowice w nocy po 24 pingi mogą zejść poniżej 15ms i w ogóle ie skaczą. Rano max mam 30ms i nadal nie skacze lecz po południu można się załamać pingi w granicach 30-150 co powoduje nieprzyjemną grę. Moja prośba jest taka jaki internet polecacie[nie posiadam łącza tele ale wiem że mam kable tp] jeśli o kablowy to proszę o wytłumaczenie wszystkiego co potrzebne.

Czy jeśli podłączę neta z TP to będę płacił za utrzymanie kabla i neta?? itp

Jeśli o radiowy prosze o namiary dobrej firmy w moich okolicach, czyli w okolicach Opatowa w Wielkopolsce z góry thx

Jesli chodzi o neta z TP to najlepiej jezeli zalozysz telefon i po miesiacu go zawiesisz wtedy placisz 20 zl za utrzymanie lacza plus to co za neta. Ja juz tak robie od 3 lat i jest ok:) Obecnie ceny neta w TP spadly wiec na moje jest to najlepsza oferta jezeli chodzi o granie. Sam jestem graczem i wiem jak to jest z tymi pingami dlatego wybralem neta po kablu i mam spokoj:) Pozdrawiam:)

mieszkam w okolicach Ostrzeszowa miałem radiówkę kiedyś i było podobnie jak ludzie powsiadali na kompy to już mi sie strony ledwo otwierały ale w nocy pingi były w granicach 8ms raczej nie znajdziesz lepszej radiówki od tej co masz w okolicy jeśli masz kabel pociągnięty od tp. możesz pomyśleć nad neo na moim kierunkowym 62 nigdy nie było przeciążeń pingi ok 26ms. Dowiedz się najpierw jaką masz odległość do centrali tp.im mniejsza tym lepiej ping będzie różny w zależności od opcji internetu najmniejsze będziesz miał przy opcji do 20Mb

Nie prawda! Szybkosc internetu nie swiadczy o mniejszym pingu! Duzo znaczenia ma tu modulacja np w Neo na G.DMT mialem pingi po 60, a gdy zmienili mi na ADSL2+ ping zmalal do 20. Ewentualnie gdy zamowisz w neo opcje do 1MB to popros o zmiane trybu na Fastpath,wtedy pingi sa jeszcze mniejsze:)

tego co wiem na tryb tzn. fast można zmienić do 4mb. Zadzwoniłem około 19 do operatora i pozmieniał mi tam parę parametrów i przeniósł mnie na inny kanał i teraz pingi w godzinie szczytu miałem po śr.20 ;x Zobaczmy jak będzie chodził przez kilka dni i się zobaczy. A z tego co wiem to znajomy ma z neo i pingi ma dosyć niskie około 20-30 to chyba centrala powinna być blisko :smiley:

tryb fast był kiedyś w neo jak ktoś miał blisko centrale i nie występowały błędy żadne na linii to mogli ustawić fast przy 1Mb lub 2Mb teraz chyba niechętnie to robią .Ja byłem od początku w Adsl2+ i przy 1Mb nie chcieli mi fasta włączyć a pingi miałem po 80ms i więcej nawet , a potem przy 6Mb spadły do ok 40ms przy 10Mb do 38ms a przy do 20Mb już mam po 26ms

Przewodowy.

Korzystam w okolicach Kępna - ok 10 km, z łacza z firmy airmax, polecam, fachowa obsługa , stabilne łącze i bardzo dobre ceny www.airmax.pl

Najlepszy stabilny jest zawsze internet po kablu :slight_smile:

Sprawdź najpierw tu dostępność i szybkość usługi i wtedy można coś wybrac w dobrej cenie :slight_smile:

jak nie masz telefonu stacjonarnego to nie podawaj go a i tak ci te adresy podadzą dostępność i szybkość twojego łącza :slight_smile:

Test szybkości łącza czyli “skantarek check” …

SPRAWDZANIE DOSTĘPNOŚCI I SZYBKOŚCI ŁĄCZA NETIA

SPRAWDZANIE DOSTĘPNOŚCI I SZYBKOŚCI ŁĄCZA TP-ORANGE

Tp Orange Oferta

Netia Oferta

FORUM WSZYSTKICH DOSTAWCÓW INTERNETOWYCH

BLOG NETIA

Jak okolice Kępna to tylko Airmax, sam osobiście korzystam z ich usług w Piaskach i jest wporzo. Mają super ceny i prędkości sam zobacz http://airmax.pl/klienci_ind/internet/

Na dzień dzisiejszy kablowe rozwiązania są juz przestarzałe i zawodne, problemy z konserwacją sieci kablowych są ogromne i wiążą się ze sporymi wydatkami, przyszłość internetu to rozwiązania bezprzewodowe, ale nielimitowane, obecne możliwości radiówki można pooglądać na kanale https://www.youtube.com/user/AirMAXultraSpeed

Ale odkop :smiley: , a dam głowę że oba posty wyżej pochodzą z tego samego ip :P. A co do:

Tak i świstak siedzi i zawija sreberka :stuck_out_tongue: .