Internet CP na Ubuntu

to dziwne, ale właśnie na tym chromium działają normalnie wszystkie elementy z flash musialłem dorzucić tylko jave a poza tym nic więcej :wink: mam jeszcze pytanie dlaczego na tym Ubuntu mam ping aż 230, jeśli na tym samym modemie tyle ze na XP mam 49-60 czy można to jakoś zmienić bo ja w XP powyłączałem rożne rzeczy i dlatego spadł ( z 150)

Jaką masz kartę sieciową/modem?

Dokąd zapuszczasz pingi?

Co do pingu nigdy nie porównywałem go z Windows, bo wydaje mi się, że internet “chodzi” nawet szybciej na Ubuntu. Nigdy więc nie zwracałem na to uwagi.

modem to huawei e367, a dokąd to nie wiem co to znaczy zapuszczac ping :wink:

Powiedziałeś:

Jak to sprawdzasz?

Spore opóźnienia w przypadku połączeń komórkowych zawsze były.

sprawdzam pingtestem, to ze są większe niż na łączu stałym to wiem ale nie były na Windowsie aż tak duże

Chodziło CI o http://www.pingtest.net?

Powiem Ci tak, ping się zmienia, nie jest stały. W Twoim przypadku dużo zależy od obciążenia stacji bazowej, ale również serwera do którego pingujesz. To się zmienia co sekundę, tymbardziej w sieciach komórkowych.

Jeżeli chcesz, możesz zapuścić ręcznie pingi do serwerów popularnych serwisów itp. Zauważysz wtedy, że wartości te się zmieniają.

Wpisz w terminalu np.:

ping wp.pl

lub

ping google.com

Napisz jakie dostajesz wartości.

Pamiętaj, że jeżeli nie czujesz jakiegoś dyskomfortu przeglądania stron, czy innego korzystania z sieci, ping jest najprawdopodobniej wystarczający :slight_smile: Właśnie to ping decyduje często, czy uważamy dany “internet”, za szybki lub wolny (pierwsze wrażenie).

dobrze rozumiem, ale czy to ma coś wspólnego z tym ze chrome ma takie długie zamyślenia zanim zacznie ładować stronę??wersja windowsowa tez tak ma, a inne nie nawet przy takim pingu

Ale co ma wspólnego? Ping?

Chyba taki urok Chrome. Pamiętam, że niekiedy tak bywało, ale u mnie nie zdarza się to często. Chrome jest najszybszą przeglądarką dla mnie.

Zobacz czy może nie są to winne jakieś rozszerzenia.

winny był flash po jego wyłączeniu wszystko działa bardzo fajnie ale czy jest na niego jakaś alternatywa :?:

Skoro się boisz zainstaluj Chromium.

Przeglądarka bez udziału Google.

Gnash może być alternatywą, ale czy wszystko na nim zadziała nie mam pojęcia.

poczytałem trochę o chrome, jedni mówią o przeciekach inni nie, o chromom tez mówią rożne rzeczy, ale jak na razie działa o wiele lepiej od chrome, zainstalowałem gnash, lecz niestety nie zadowala mnie, poza tym nie ładuje stron tak szybko i dobrze jak chromium, często się wiesza, i raz mi sama się wyłączyła, ale tez niestety chromium wywaliła mi kilka razy o błędach przy ładowaniu strony czego w chrome nie zauważyłem nawet raz, może dlatego ze ma to czego chromium brakuje, na rożnych forach piszą o zjadaniu ramo przez chrome czego u mnie nie zauważyłem, ale przy okolu 20 kartach się wiesza na amen :wink:

No cóż, sam musisz coś wybrać. Ja na co dzień korzystam z Google Chrome, czasami do niektórych zadań używam Firefoksa (ma kilka wtyczek, które trudno zastąpić). Poza tym mam również Operę, ale z niej korzystam naprawdę bardzo sporadycznie.

jednak wybór padł na chrome, działa może i wolniej ale ma wszystko w sobie wiec wybór padł na nią własnie, opery nie mogłem zainstalować wyrzucał mi błąd wiec dałem sobie spokój,chyba to tyle. Temat można zamknąć. Dziękuję za pomoc

Nie ma za co. Jakbyś miał jeszcze jakieś problemy, pisz śmiało. W miarę możliwości postaram się pomóc - jeżeli nie ja, to inni forumowicze.