Internet czesto zawiesza komputer [Dialnet]

Moi rodzice mają internet w dialogu z resztą był od zawsze wcześniej był to DSL a teraz jest to Dialnet. Wszystko było fajnie do czasu, od jakiś paru dni komputer się zawiesza… jest połączony kablem do modemu gdy kabel się odłączy i zostawi komputer na jakieś 20min to nic się nie dzieje. niestety ja jestem w UK i trudno mi to na odległość naprawić ew posprawdzać co jest nie tak… Najbardziej zastanawia mnie jedna rzecz dlaczego w Centrum sieci i udostępniania mam dwie sieci, tzn. komputer jest połączony z dwoma sieciami Zdjęcie, gdzie powinien być połączony tylko z jedną gdy połączanie lokalnie zostanie wyłączone nie ma internetu tak samo jak wył połączenia szerokopasmowego powoduje wył netu??. Zastanawiam się teraz czy nie jest to właśnie tym spowodowane, że komputer jest połączony z tymi 2 sieciami i przez co się zawiesza.

Druga sprawa, nie można się zalogować do modemu Dialnet, po przez wpisanie adresu 192.168.1.1 lub 10.0.0.2 modem to ASMAX - AR801MP

system Vista HP SP2

Hej,

Przypomina mi to działanie sieci z VirtualBox’a, ale podejrzewam, że na komputerze tym nie ma takiego oprogramowania…

:arrow: Czy możesz zrobić screen’y okien za szczegółami połączeń (Wyświetl stan) oraz ze szczegółami połączenia, w którym widoczne są adresy IP, maski, bramy, etc (w oknie Wyświetl stan klikasz Szczegóły).

Pozdrawiam,

Dimatheus

Terminal dostępowy funkcjonuje jako modem (podłączony przez USB), czy jako router (podłączony przez ethernet)?

Podłącz go jako router i nie instaluj żadnych aplikacji od Dialogu na komputerze.

oto zdjęcia… Wyświetl Stan oraz Szczególy

router/modem od dialogu jest podpięty poprzez Ethernet

nie instalowałem żadnych aplikacji od dialogu ponieważ aplikacja od dialogu nie obsługuje Visty tylko wszystko co jest poniżej Visty.

Hej,

Długo się głowiłem nad tym, jak to ugryźć, bo screen’y pokazują sytuację zupełnie bez sensu. Ogólnie wygląda to tak - i przy tym raczej obstaję - że w routerze nie działa DHCP, czyli przydzielanie adresu IP dla komputera. Niby wszystko jest ustalone, ale karta sieciowa łączy się oddzielnie i nie otrzymując adresu, sam system przydziela jeden z lokalnej puli - niestety w tym przypadku całkowicie błędny. Robią się dwa połączenia, a system niestety zawsze wybierze to, które przynajmniej teoretycznie ma wyższą prędkość - choć w praktyce nawet nie umożliwia połączenia z siecią. Proponowałbym zajrzeć w konfiguracji router’a do zakładki NAT i tam szukał nieprawidłowości. Ewentualnie pozostaje reset ustawień routera i jego ponowna konfiguracja.

Przeglądając kilka for natknąłem się na informację, że swego czasu wyszło trochę uszkodzonych router’ów tego modelu. Objawy były dość podobne - nie udawało się uzyskać połączenia… Choć tutaj przynajmniej teoretycznie router łączy się z netem, bo otrzymuje adres IP…

Pozdrawiam,

Dimatheus

Możliwe że jedno z połączeń to tak naprawdę port FireWire. Wejdź do połączeń sieciowych, jeśli oprócz połączenia Połączenie lokalne będzie tam jeszcze Połączenie 1394, to tak jest.

Wpisz w wierszu poleceń komendę “ipconfig /all”. To co wypluje jako brama domyślna, to jest adres routera.

Tak więc wejdź do konfiguracji routera (powyżej napisałem jak), wyłącz tam DHCP. Na komputerze wbij adres IP na sztywno (adres routera ze zmienioną ostatnią liczbą).

Hej,

Mało prawdopodobne - widać to w miarę dokładnie na screen’ach. Jedno z połączeń to karta sieciowa Marvell, druga to prawdopodobnie modem - bo ma przydzielone IP przez zewnętrzny serwer.

Pewnie otrzyma to samo, co pokazane jest w szczegółach połączeń sieciowych - w jednym, jak i drugim brak bramy domyślnej. Dziwne… :expressionless:

Pozdrawiam,

Dimatheus

Dziękuje wam za odpowiedz… będę się dzisiaj temu przyglądał… jeśli nie uda mi się tego rozwiązać… wyślę kogoś z rodziców do BOK by powiedzieli, że modem jest uszkodzony… i zażądali wymiany na nowy… może to wtedy pomoże.

edit:

niestety nadal to samo, nic się nie udałe, jest jak było… Mam jeszcze jedno pytanko jak skonfigurować wifi na Netgear wgr614 pod Dialnet?

Hej,

Może więc źródłem problemu jest kabel?? Czy masz możliwość podłączenia innego komputera pod wspomniane łącze?? Oczywiście nic nie będzie trzeba instalować - w końcu połączenie przez karty sieciowe tego nie wymaga.

Nie ma zupełnie różnicy w konfiguracji WiFi pod poszczególnych dostawców internetu. Po prostu wchodzisz w odpowiednią zakładkę odpowiedzialną za WiFi, nadajesz nazwę sieci WiFi (SSID), wybierasz kanał, rodzaj zabezpieczeń (szyfrowanie) i tyle. Dodatkowo, jeśli stosujesz filtrowanie adresów MAC - dodajesz adres sprzętowy karty sieciowej WiFi do listy wyjątków - i gotowe.

Pozdrawiam,

Dimatheus

Niestety ale nie mam możliwości podpięcia innego lapka

Nie ma zupełnie różnicy w konfiguracji WiFi pod poszczególnych dostawców internetu. Po prostu wchodzisz w odpowiednią zakładkę odpowiedzialną za WiFi, nadajesz nazwę sieci WiFi (SSID), wybierasz kanał, rodzaj zabezpieczeń (szyfrowanie) i tyle. Dodatkowo, jeśli stosujesz filtrowanie adresów MAC - dodajesz adres sprzętowy karty sieciowej WiFi do listy wyjątków - i gotowe.

Pozdrawiam,

Dimatheus

Hej,

I już na tym poziomie powstał błąd. Jeśli masz urządzenia podłączone jak na podanym niżej schemacie, to fizyczne połączenie z serwerem operatora nawiązuje modem - i tylko on powinien mieć zdefiniowane parametry połączenia, czyli login i hasło. W router’ze ustawiasz opcje przydzielania adresu IP automatycznie. Przy takich ustawieniach wszystko powinno działać poprawnie.

Pozdrawiam,

Dimatheus