Internet dla studentów - co wybrać?

Siemka. Za niedługi czas przeprowadzam się do Krakowa na studia do mieszkania wraz z 2 kolegami. Potrzebny nam będzie internet na 3 laptopy. Co polecacie? Może jakiś iPlus czy Blueconnect ? Jaki operator może nam dać szybki internet za małe pieniądze, z możliwie jak największym transferem oraz Router na 3 laptopy ?

Ile megabajtów danych/Gigabajtów zużywa człowiek którego komputer działa średnio 5h dziennie (weekendami nawet 8), który korzysta z GG, facebooka, ogląda średnio 10 filmów HD na youtube, gra non stop w gry typu MMO itp. itd. (Jednak osoba, a jest nas 3).

Jak masz plan grania w gierki online a zwłaszcza cała wasza trójca to nie polecałbym brania mobilnego internetu. Lepiej by było postawić stałe łącze w domku i potem, jak sam mówisz, router do któego połączysz wszystkie komputery… Mobilny internet zje ci całą przepustowość łącza

pozdrawiam

UPC 10 Mbits

2 pierwsze miesiące za 0 zł

66zł

https://www.upc.pl/shop/products/intern … er-10/1102

Po 22zł na osobe miesięcznie to nie będzie taki duży wydatek. Do tego router WIfi ~50zł

baciany , przy tym co piszesz to myślę, że w 30-40Gb/os/miesiąc byś może się zamknął xD

Bez specjalnych wyrzeczeń myślę, że idzie zejść z transferem do 7-10Gb/os/miesiąc (posiadając zdjęte limity na noc).

Iplus w takim wypadku nie opłaca sie na więcej niz 1 komputer. oczywiście lepsze jest wyjście kablowe, ale takie rozwiązanie ma tez swoje minusy… szczególnie na studiach. Się przenosisz to bierzesz internet ze sobą.

Ta oferta z UPC na prawdę Ciekawa. Ale czy aby na pewno było by te 10mega w Krakowie ? :] Jeżeli tak, i brak ograniczeń transferu to bardzo dobrze. Nawet i 50 się opłaca powiem bo 100zl/3 to nie tak źle :]

Wszystko zależy od lokalizacji, ja w swoim starym mieszkaniu nie mogłem postawić UPC.

Podaj lokalizację, najlepiej ulicę, a postaram się doradzić.

Nie znam jeszcze takich danych :] Nadal nie wiem gdzie będę mieszkał. Wiem tylko że Kraków :] Może za 2-3 miesiące będę wiedział dokładniej :]

to sie jeszcze w sumie wstrzymaj i wybieraj dopiero na miejscu jak będziesz wiedział na czym stoisz. Bo zazwyczaj jakis internet już podłączony jest.