Internet do stacjonarnego + WIFI dla laptopa i komórki

Witam.

W niedalekiej przyszłości planuje wykonać (w miarę możliwości) rozdzielnie łącza Neostrady 1MB/s. Ale mam kilka dodatkowych opcji, które bym chciał uzyskać.

Tak więc chodzi mi o to, że mam w domu tylko komputer stacjonarny i chciałbym mieć nadal podłączony komputer do neta przy użyciu kabla, ale też żeby z tego łącza dało się zrobić WIFI do laptopa czy komórki. Jaki router byście polecali?? Jakiegoś Linksysa?? I druga sprawa. Chciałbym by WIFI działało na życzenie, czyli, że mógłbym sobie włączać nawet gdy komputer nie pracuje. Czy da radę tak zrobić?? Czyli sumując chcę mieć kompa nadal podłączonego za pomocą kabla + WIFI dla laptopa lub komórki dostępny np. gdy komputer stacjonarny jest wyłączony.

Myślę, że mnie zrozumieliście :stuck_out_tongue: Z góry dzięki za pomoc, jakieś linki do potrzebnego sprzętu.

Ja kupiłem wczoraj TP link TD 8910G mam do niego podłączony dwa kompy przez WIFI i jestem zadowolony.

Ruter znajduje się w piwnicy a zasięg WIFI w pokoju mam na poziomie dobry.

Długo czytałem na różnych forach jaki ruter sobie kupić do moich potrzeb i padło na niego gorąco polecam i na dodatek jest niedrogi.

Ciekawy sprzęcik, ciekawe jak LAN działa na nim. Cena też ok. bo u mnie w mieście za ok. 100zł można go mieć :slight_smile:

Jeszcze mam pytania kwestii technicznej. Rozumiem, że kabel od Neo (telefoniczny) podłączam do tego routera, a z routera do komputera stacjonarnego idzie oddzielny kabel RJ45 podpinany do karty sieciowej???

I gdy będę miał wyłączony komputer stacjonarny to WIFI będzie działać??

No to extra :smiley: Dzięki za odpowiedź :smiley: Aha jeszcze jedno…nie mam karty sieciowej w komputerze :o Jaką polecacie??

Nawet znalazłem taką firmy TP-Link :slight_smile: Wszystko pod firmę - router i karta sieciowa TP-Link. http://www.allegro.pl/item428089460_kar … 0mbps.html