Internet domowy T-mobile

windows7

(Jacek31600) #1

Witam otóż zakupiłem internet od tmobile , i pan który sprzedawał sprawdził i powiedzial ze bedę miał po 20mb pobierania i mam 4 kreski na 5 i czy to mozliwe że mam po 3mb pobierania i czasem spada mniej niz 1mb prosze o pomoc bo nie wiem czy zrezygnowac

(smbody) #2

Będziesz miał DO 20 Mb/s a nie po 20 Mb/s cały czas.

Pretensje i reklamacje do pana sprzedawaczo-sprawdzacza.

(Jacek31600) #4

no tak sory za blad ale nie ma nawet 5mb

Ej no… przecież my Ci netu wiaderkami nie nalejemy. Masz okres testowy, to testuj. Nie działa, to oddaj i po sprawie.

(roobal) #6

Lejek?

T’mo nie ma. Zasięg pewnie z kichy, albo totalnie zapchane userami bts’y.
U kumpla jest taki myk. Do 15-16 jeszcze znośnie działa. Zaś potem, gdy młotki wioskowe powracają z pracy i zaczną siadać do neta to się dzieją cuda wianki. Bo wiocha i większość ma właśnie te domowe mobilne nety. A w okolicy jeden bts i nie wyrabia pod tą ilością zalogowanych userów. Jednych loguje, innych wywala i tyle. Loteryjka :wink:

(roobal) #8

Mam klienta, który też twierdził, że ma no limit i identyczne problemy. Potem okazało się, że ma pakiet 20GB, ktory wyjechal w 2 dni :wink:

Ahas… to nie wiedziałam, że oni mają takie coś w ofercie. Zerknęłam na szybko i czytałam o tych “nolimitowych” :wink:

(roobal) #10

To akurat był play, ale ja tam nie wierzę w te no limit u jakiegokolwiek operatora sieci komórkowej.

Na tmobile patrzyłam. Tam gdzie są opisy tej czarnej kostki, którą dają. Tego routerka. I mi jeszcze zaćwierkało filmikiem z reklamką na “óziowo” jak to ładnie się wsio montuje… nawet babcia może podłączyć i pan robotnik :wink:

(Jacek31600) #12

Tylko ten internet mam od 3h i praktycznie nic na nim nie robie wiec niemozliwe ze limit mi sie skonczyl, dorba zobaczymy jutro rano

(smbody) #13

Akurat w wypadku tej oferty TM masz limit prędkości do iluś tam ale nie masz limitu danych.

(MatX_) #14

W tej ofercie lejka jako takiego nie ma, ale gdy ktoś cały czas wysyca łącze, zdarza się, że przycinają np. do 5 Mbps na kilka godzin lub po resecie terminala i ponownym zalogowaniu się w sieci. Taka forma lejka jest jak najbardziej do zniesienia w normalnym użytkowaniu, w przeciwieństwie do innych operatorów, gdzie max to 1 Mbps po skończeniu się pakietu w “nielimitowanym internecie”. Można więc uznać, że ta oferta to jedyna “prawdziwa” oferta no limit na data :slight_smile:

(krystian3w) #15

Jak się nie włącza stary lejek 16 Kb/s to by było nawet ok.

(roobal) #16

Na firmowym Play miałem no limit, obecnie mam 10GG na głowę, ale mimo wszystko lejka nie uświadczyłem nawet po przekroczeniu pakietu. No ale to pakiety biznesowe, więc zupełnie inna sprawa.

(Martin8731) #17

Ja mam tą ofertę i w porównaniu do Warszawskiej Neostrady to prędkościowo i cenowo nie ma porównania. Najlepsze opcja jeśli kablowo nie da się mieć powyżej 10Mb/s. U mnie jednak nie ma problemów z stabilnością, limitami. Oferta nie ma jako takiego limitu transferu, ale ma zapis FUP. Jednak przy średni pobieraniu 150GB/msc do max 650GB (miesiąc testowy, sprawdzałem sobie:P) nic mi nie blokowali. Zreguły Internet działał mi w granicach 15-20Mb/s w opcji do 20Mb/s i w granicach 20-55Mb/s w opcji do 60Mb/s. Upload 20Mb/s w opcji do 3Mb/s i 30Mb/s w opcji do 10Mb/s uploadu. Ogólnie zadowolony, ale to opcja dla tych, którzy nie mogą mieć Internetu z UPC, Vectry, Orange FTTH, a jedyną opcją jest Neostrada do 10Mb/s to warto to brać. Skoki prędkości pewne są 15-20Mb/s to jednak wahania na poziomie 25%, acz nie idzie tych spadków zauważyć.

(fiesta) #18

Większa wiocha wyłazi z ciebie. Może odrobina szacunku dla tych co ci dają papu rozkapryszona panno z miasta. To nie jest wina tych ludzi, bo korzystają z tego za co zapłacili, a wina operatora co nie potrafi zadbać o odpowiednią jakość transmisji danych.

I vice versa.