Internet Download Manager - ściąganie - problem

Witam. Chciałem Internet Download Manager-em ściągnąć pewien materiał z pewnej strony. Kiedy go ściągne i otworze w Sony Vegasie jego “audio” syczy- “dosłownie” , jest zniekształcone , “video” jest OK. Jeżeli sciągne ten sam materiał pewnym skryptem do Google Chrome zamiast menadżerem i otworze w Sony Vegasie wszystko jest OK. Czy jest na to jakiś sposób żeby udało się to wszystko menadżerem zamiast skryptem ??? Wersja menadżera NAJNOWSZA

Ściągając inny materiał z tej samej strony menadżerem albo przy użyciu skryptu też wszystko jest OK

PRÓBKA zniekształcenia:
https://vocaroo.com/12qoPg1xS2yC

Też tak miałem. To kwestia osadzenia materiału lub kodeka prawdopodobnie. Tyle, że ja pobrałem w inny sposób i koniec.

Na przykład Avidemuxem przekoduj dźwięk do AAC LC.

Znalazłem podobny manager do Internet Download Manager.

Ant Download Manager. Nim daje radę ściągnąć bez problemu

A inaczej nie da rady bez konwersji i ściągnięcie IDM-em ???

Możesz spróbować jeszcze Replay Media Catcher, ale on połowę albo do jakiegoś czasu ucina w wersji darmowej, już nie pamiętam.

Ew. Jdownloader sprawdź.

Najwyżej możesz spróbować wrzucić film do MKVToolnix i wyeksportować jako MKV bezstratnie.

https://subhra74.github.io/xdm/

Próbowałem tym XDM ale w VEGASIE wyskakują błędy , nie da się otworzyć. Właśnie kilkanaście minut temu zauważyłem że zaaktualizowali IDM-a. Teraz widzę , podali notę na oficjalnej stronie , ale spróbowałem teraz tą najnowszą wersję IDM-a i o dziwo też nie idzie. Audio jest zniekształcone tak jak od początku

Konkretniej chodzi mi o video:

Kombinujecie, a wystarczy przeglądarkowa konsola dev + youtube-dl.


Tak. Być może tez się da w taki sposób. Ale ja chciałbym samym IDM

Chyba nie rozumiesz, że serwisy starają się, aby zawartość nie mogła być przez automagiczne aplikacje przychwytywana. Ipla akurat trochę namieszała w pliku MPD i widocznie IDM Ci się w tym gubi.
Każdy sposób jest dobry - liczy się efekt finalny, czyli działający plik audio-video. Podany przeze mnie sposób to zapewnia, a wymaga poświęcenia może z 10 sekund więcej.

Może IDM Ci pobiera plik audio z ID 3 - jest w kontenerze mp4a, ale to Dolby Digital Plus.

Raz chyba widziałem jak IDM osobno pobierał audio albo inny menadżer

Musi osobno pobierać, bo to DASH.
Audio i Video jest osobno w kontenerach mp4 i mp4a.
Poza tym jest poszatkowane na segmenty.
Dopiero potem musi zostać to scalone przez np. ffmpeg.