Internet DSL 1mb/s od TPSA, nie działa

Wczoraj ok. godziny 17, po włączeniu Pro Evo 08, i po wyłączeniu go nagle przestał działać internet DSL 1mb/s od TP. Byli dzisiaj panowie z “centrali” i stwierdzili, że modem łączy i nic się niestało, powinno działac. Wszystkie lampki na modemie się świecą. W Połączeniu Lokalnym (bo tak się łącze przez DSL) brakuje IP i Maski sieciowej. Stare IP jakoś znalazlem, ale co mam wpisać w maskę sieciową i tę 3 rubrykę :open_mouth: ? PROSZĘ O POMOC, stary się troszkę wkurzył na mnie, że nie działa, ale to nie moja wina, nie wiem co się stało, towarzysze, pomożecie ? najlepiej jak najszybciej. z gory dziękuję, pozdrawiam

To co masz tam wpisać powinieneś dostać od TP SA. My Ci raczej nie pomożemy bo każdy dostaje swoje indywidualne adresy IP oraz adres bramki…

ale do bylo dawno, dawno temu, ip mam, dsn też, ale reszty jakoś nie. jak wezme aby automatycznie uzupełniało IP to się niestety nie łączy, cały czas pisze uzyskiwanie informacji czy coś takiego, w każdym razie nie działa. Ktoś ma jakiś pomysł? A może ktoś wie dlaczego się to stalo, ot tak ?

a spróbuj odłączyć i podłączyć modem

Do DSLa musisz mieć podane te dane i tyle to nie NEO że masz DHCP.

U nas w sieci w masce jest 255.255.255.248, możesz próbować 255.0.0.0 lub 255.255.255.0 ale to nic Ci nie da jeżeli nie masz bramy.

DNSy to akurat TP to większość ma chyba 194.204.159.1 a drugi to 194.204.152.34

Jeżeli masz IP już to spróbuj może w bramie wpisać IP modemu czy IP o nr. niższe niż to co wpisaleś w IP adress.

My mamy router na 83.14.15.34, maska j/w i brama domyślna 83.14.15.33(IP modemu).