Internet działa do ponownego uruchomienia komputera - ubuntu


(Mateok0) #1

Mam zainstalowany Ubuntu 7.04. Wprowadziłem wszystkie dane (IP, DNSy, Bramki itd.). No i pobawię się trochę i internet działa. Uruchamiam ponownie komputer i lipa :(. I teraz znów bawię się, czyli wyłanczam sieć, włanczam, ustawiam manualny tryb (ręczny), daję szukaj sieci (czy inna sieć, jakoś tak), jeszcze raz wyłącze, włącze i jak tak pozmieniam parę razy to internet zadziała :slight_smile: Co zrobić, aby działał cały czas? Posiadam kartę PLANET WL-8305. Ma ktoś jakiś pomysł? Tak zaawansowany w linuxie nie jestem, żeby sam to zrobić... :frowning:

Pozdrawiam i z góry wielkie THX za pomoc :slight_smile:


(Puszek Okruszek) #2

WLANa masz?

Czy przez kabel :stuck_out_tongue:

Więcej info daj

...


(Marcinch7) #3

jakie distro??


(Kostrzewa83) #4

pokaz tez co masz w /etc/network/interfaces


(Fisiu) #5

czyli wlan,

coś jeszcze?

Powiedz no, czy jest możliwe uzyskanie adresów IP, DNS etc via DHCP, i podaj jakie zabezpieczenia są wykorzystywane w twojej sieci wlan? Łączysz się za pomocą Network Menagera czy w pozimu konsoli??


(Mateok0) #6

Łączę się przez Network Menagera (do konsoli jeszcze nie doszłem :P). Mam wlan poprzez antenę. Sieć posiada zabezpieczenia WEP (Hex, 64 BITY).


(Fisiu) #7

ale czy jak Network Manager widzi sieci to czy możesz się ze swoją połączyć poprostu klikając na nią czy musisz wprowadzić te konkretne ustawienia jakie dał Ci twój ISP?


(Mateok0) #8

Sieć widzi jak nie dam manualnej konfigurtacji (czyli bez dns, wep, ip), ale się NIE POŁĄCZY. TYLKO widzi. Jeśli dam na manulną konfigurację, ustawię, wyłącze, włącze i tak parę razy to w końcu ruszy manualna. Ale za każdym razem muszę tak robić :frowning:


(Kostrzewa83) #9

pokaz co dostajesz po poleceniu iwconfig i co masz w pliku /etc/network/interfaces


(Mateok0) #10

Ale od razu po uruchomieniu czy jak działa już internet?


(Kostrzewa83) #11

zaraz po uruchomieniu systemu