Internet działa do ponownego uruchomienia komputera - ubuntu

Mam zainstalowany Ubuntu 7.04. Wprowadziłem wszystkie dane (IP, DNSy, Bramki itd.). No i pobawię się trochę i internet działa. Uruchamiam ponownie komputer i lipa :(. I teraz znów bawię się, czyli wyłanczam sieć, włanczam, ustawiam manualny tryb (ręczny), daję szukaj sieci (czy inna sieć, jakoś tak), jeszcze raz wyłącze, włącze i jak tak pozmieniam parę razy to internet zadziała :slight_smile: Co zrobić, aby działał cały czas? Posiadam kartę PLANET WL-8305. Ma ktoś jakiś pomysł? Tak zaawansowany w linuxie nie jestem, żeby sam to zrobić… :frowning:

Pozdrawiam i z góry wielkie THX za pomoc :slight_smile:

WLANa masz?

Czy przez kabel :stuck_out_tongue:

Więcej info daj

jakie distro??

pokaz tez co masz w /etc/network/interfaces

czyli wlan,

coś jeszcze?

Powiedz no, czy jest możliwe uzyskanie adresów IP, DNS etc via DHCP, i podaj jakie zabezpieczenia są wykorzystywane w twojej sieci wlan? Łączysz się za pomocą Network Menagera czy w pozimu konsoli??

Łączę się przez Network Menagera (do konsoli jeszcze nie doszłem :P). Mam wlan poprzez antenę. Sieć posiada zabezpieczenia WEP (Hex, 64 BITY).

ale czy jak Network Manager widzi sieci to czy możesz się ze swoją połączyć poprostu klikając na nią czy musisz wprowadzić te konkretne ustawienia jakie dał Ci twój ISP?

Sieć widzi jak nie dam manualnej konfigurtacji (czyli bez dns, wep, ip), ale się NIE POŁĄCZY. TYLKO widzi. Jeśli dam na manulną konfigurację, ustawię, wyłącze, włącze i tak parę razy to w końcu ruszy manualna. Ale za każdym razem muszę tak robić :frowning:

pokaz co dostajesz po poleceniu iwconfig i co masz w pliku /etc/network/interfaces

Ale od razu po uruchomieniu czy jak działa już internet?

zaraz po uruchomieniu systemu