Internet działa lecz windows pokazuje że go nie ma

image
image
image
Co mogę zrobić żeby zadziałał bo Spotify, i The Elder Scrolls online,Microsoft sklep nie działa a po za tym inne gry działają

Jak podpięty internet?

Przez kabel

Od kiedy problem występuje… w sensie, coś modyfikowałeś, czy od tak, po prostu przestał działać?
Narzędzie: https://support.microsoft.com/pl-pl/help/4028430/windows-10-use-a-fix-it-tool sprawdzałeś?

Od wczoraj przed burzą było ok słuchałem spotify i takie tam ale już tak o 20 nie mogłem
A z internetem nic nie robiłem

Podaj konfigurację sieciową w domu tzn jaki router, model, producent, jaki kabel sieciowy, czy sprawdziłeś kabel czy się gdzieś nie zgiął czy końcówka nie naruszyła się w porcie routera lub PC.

Znaczy inetnet działa kabel też mam 2 sprawdzałem na 2 i w laptopie działa zmieniłem z innego wyjścia do routera to samo. Internet od neti tak samo jak router


Tylko z microsoftem nie mogę się połączyć

To wychodzi na to, ze padła karta sieciowa w komputerze PC. Sprawdź w Menadżer urządzeń Karty sieciowe i daj zrzut.

image
Ale jak by karta nie działała to chyba nie mógłbym w ogóle używać internetu a tak to działa wszystko oprócz 1 gry spotify i microsoft

1 polubienie

To pewnie DNSy. Ustaw w połączeniu dla IPv4 DNSy Googla

8.8.8.8
8.8.4.4

U mnie na wszystkich działa gorzej, a na tych od T-Mobile najlepiej wszystko. Taki paradoks.

image Czy to tak powino wyglądać?

Zaznacz "Użyj następujących adresów serwerów DNS i wpisz te co podałem. Zastosuj, OK. Ponownie uruchom komputer i sprawdź czy działa to co nie działało.

1 polubienie

Dziękuje bardzo za pomoc ale mam pytanie czy to może wpłynąć na mój ping lub moje połączenie?

To nie powinno mieć wpływu na ping. Sprawdź ping w wierszu poleceń: wpisz ping www.google.com <— to wpisujesz w wierszu poleceń.

Jak sprawdza się szybkość DBS serwerów?? poprzez pink i wpisanie adresu IP serwera DNS. Więc ma wpływ. Jednak jak nie działają prawidłowo serwery DNS Netii to nic nie zrobisz.

Racja.

I tak mam 1pingu i 100MB/s/100MB/s więc jest dobrze

Ping może przekłamywać, że się nie połączył a w przeglądarce statyczna strona się ładnie ładuje.