Internet działa mi jedynie w przeglądarce Internet Explorer8

Witam

Mam problem z internetem a mianowicie działa mi jedynie w przeglądarce MS Internet Explorer, zarówno Firefox, Opera, jak (co dla mnie najważniejsze) programy wykorzystujące internet np. GG czy takie, które wymagają aktywacji przez internet twierdzą że nie mam połączenia.

Internet w ww. programach działa jedynie na koncie administratora w trybie awaryjnym.

Przeskanowałem komputer avast!‘em i Malwarebytes’ Anti-Malware ((obydwa zainstalowane po wystąpieniu problemu więc to nie jest ich wina) wcześniej miałem inny (BitDefender oraz potem Pandę)) lecz to nie pomogło.

Przy wyłączonym Firewallu windowsowym nadal nie ma połączenia.

Korzystam z routera Dlink dir-300.

Polecenie Ping w lini komend działa.

Proszę o pomoc w rozwiązaniu problemu

Pozdrawiam Kalumniatoris

jaki dostawca internetu?

może proxy musisz ustawić.

  1. Mam sieć osiedlową(na 14 mieszkań), nie znam dostawcy

  2. przedtem (kiedy mi działał), nie było proxy., MSIE nie używa proxy

  3. inne aplikacje korzystające z internetu też się nie łączą (Poza tymi które były razem z windows (MSIE czy Aktualizacja automatyczna))

Firewalla aktualnie używam tylko Windowsowego (gdyż bez “internetu” nie mogę zarejestrować innego)

Korzystam z routera D-Link (Dir-300) Jeśli ta informacja może w czymś pomóc.

– Dodane 05.10.2009 (Pn) 17:20 –

Przeskanowanie programami Malwarebytes’ Anti-Malware i avastem (i usunięcie tego co znalazły) nie przyniosło rezultatu, odkryłem że w trybie awaryjnym wszystko działa poprawnie, więc domyślam się że to wina jakiś ustawień lub programu.

Czy ma sens umieszczanie tutaj loga z HijackThis? Czy może to coś innego by było.

PS(nie znalazłem innego sposobu by odświeżyć temat)

Dodane 05.10.2009 (Pn) 18:22

Internetu nie mam w żadnych innych programach poza IE, więc nie mogę przeprowadzić np. aktywacji jakiegoś programu przez internet. Proszę o pomoc w znalezieniu przyczyny.

Daj logi ComboFixów, ja mialem taki sam problem, jak zainstalowaly mi sie jakies “usprawniacze” od ASUS’a, ktore byly domyslnie instalowane ze sterownikami plyty glownej.

Kalumniatoris , Zmień tytuł, by był związany z problemem, korzystając z przycisku EDYTUJ, inaczej temat zostanie przeniesiony :arrow: do śmietnika

Zapoznaj się TYMI informacjami.

Pytanie nadal aktualne.

odkryłem że mogę postawić na krasnalu serwer który widzę w MSIE, lecz w firefoxie wyświetla się jedynie pod adresem 127.0.0.1

PS. (do Golden Finger ) a taki temat się nadaje?

Tak sobie myślę, może firewall blokuje Ci wszystkie programy próbujące połączyć się z netem?

Sprawdź ustawienia zapory.