Internet Explorer 7 - problemy z png

(jakubcjusz) #1

Witam

Do tej pory nie miałem większych problemów z przezroczystością png w IE7 (nie licząc przekłamań kolorów). Ale dziś natrafiłem na dość spory błąd, którego nijak nie mogę obejść. Może macie jakieś rady? Google raczej nie pomogło.

Sam problem polega na zamieszczeniu dwóch przycisków png służących do nawigacji. W każdej normalnej przeglądarce wygląda to tak:

94005874.png

W IE7:

ie7o.png

Zauważcie, że na niebieskim tle przycisk wyświetla się poprawnie. Natomiast wyżej zamiast cienia z kanałem alfa mam jakąś czarną maź. Będę wdzięczny za wszelkie sugestie.

(Dawiddek55) #2

IE 7 to już stara przeglądarka-jeżeli uparłeś się na IE, to zainstaluj wersję z numerkiem 8 DOWNLOAD

Ale IE to IMO szajs, więc najlepiej zastosuj Firefoxa albo Chrome-ten pierwszy lepszy ale wolniejszy, za to Chrome szybkie, wygodne, wszystko obsługuje itd.

(Mariuszs) #3

Chyba nie orientujesz się w sprawie. Tu nie chodzi o to, jak to się wyświetla u autora, ale o to, że tak samo będzie u wszystkich użytkowników korzystających niestety z IE7.

Co do sprawy to wydaje mi się, że stosowanie tutaj przezroczystości nie jest potrzebne. Spróbowałbym to zapisać jeszcze raz z ditheringiem i bez niego.

(jakubcjusz) #4

Pngi próbowaliśmy zapisać na 4 różne sposoby, które umożliwia Photoshop. Z Ditheringiem chyba też. Efekt był wciąż ten sam.

Choć nie widać tego na tych zrzutach przyciski rzucają w lewo delikatny cień, a tło w górnej części się zmienia (js), więc przeźroczystość z kanałem alfa jest tu niestety niezbędna.

Wytłumacz to 20% userom używającym IE6 i drugiej takiej liczbie używającym IE7.