Internet Explorer 8 Beta 2 - dziwny błąd

Zaraz po ukazaniu się newsa na vortalu ściągnąłem i zainstalowałem w/w przeglądarkę. Sama przeglądarka jakim produktem jest każdy wie, ale w wersji 8 beta 2 przeszła samą siebie.

Po jakimś czasie po zainstalowaniu tej przeglądarki ogólnie podczas przeglądania internetu po wpisaniu adresu, kliknięciu na link, odświeżeniu strony należało przygotować się na wszystko:

od przekierowania na google.pl, przez komunikaty 404, brak pliku na serwerze, połączenie przerwane przez server, po nie masz uprawnien do przeglądania tej treści, skonsultuj się z administratorem serwera… Poprostu wszelkie możliwe komunikaty związane z niedostępnością stron internetowych.

Pomogło jedynie odinstalowanie internet explorer 8 beta 2.

Może ten błąd występował tylko u mnie, ale dla informacji dodam, że z internetem łącze się za pomoca urządzenia adsl sagem f@st800, a system zabezpieczam pakietem zabezpieczającym gdata total care. Posiadam system operacyjny windows xp professional sp3.

Najlepszym doradcą w takich sprawach jest microsoft i dzięki twoim zgłoszeniom możliwe że wykryją nowe niedoskonałości programu http://support.microsoft.com/?ln=PL

może przez przypadek zablokowałeś aplikację w oknie dialogowym TC kiedy pytał co ma z tym zrobić?

Sprawdź to w panelu użytkownika - firewall -> zestaw reguł -> bezpośrednie połączenie z internetem -> [okno] przełącz na tryb zaawansowany // tam będzie lista reguł [zablokowany [akceptuj] / [zablokuj] dostępny]

Internet Explorer 8 Beta 2 to przeglądarka specyficzna (BETA) :wink: ale na 101% zaistniały problem nie rozbija się o przeglądarkę.

Gdy miałem ie8b2 zainstalowane jak zwykle miałem wyłączonego firewalla.