Internet Explorer 8 — foldery otwierają się w nowych oknach

Witam,

zainstalowałem dzisiaj w systemie Windows Vista Home Premium SP1 stabilną wersję Internet Explorer’a 8. Po instalacji, mimo zaznaczenia w „Opcjach folderów” opcji: „Otwórz foldery w tym samym oknie” każdy folder otwiera się w nowym oknie. Próbowałem wywołania komendy: regsvr32 /i shell32.dll , niestety nie udało się rozwiązać mojego problemu. Ponadto zniknęło logo Windows przy partycji systemowej, wygląda ona tak samo jak przy pozostałych partycjach:

wvpe.PNG

Jak mogę przywrócić ustawienie dotyczące otwierania folderów w jednym oknie i ikonę partycji systemowej?

Pozdrawiam.

Miałem dokładnie to samo z otwieraniem folderów. Dodatkowo w IE8 nie działało mi otwieranie linków kółkiem myszy (znaczy karta się otwierała ale była pusta, bez adresu, nic się nie ładowało nawet po 5 minutach). Nie działała też opcja spod PPM - Otwórz w nowym oknie. Pisałem o tym w komentarzach do wiadomości na stronie głównej DP, ale jak to tutaj często bywa dzieci neo wyśmieją, że skoro nie działa to nie umiesz zainstalować… Nie znalazłem sam rozwiązania więc odinstalowałem IE8, bo tak się nie da korzystać z eksploratora Windows że się za każdym kliknięciem nowe okno otwiera. Jak znajdziesz rozwiązanie to daj znać :slight_smile:

Aha i jak możesz to sprawdź i napisz tu czy ładują Ci się karty po kliknięciu na link kółkiem myszy. Bo nikt inny nie potwierdził takiej przypadłości, a widzę że masz podobne objawy jak ja po zainstalowaniu IE8.

ps. Mam Vistę Home Premium SP1 PL 32bit

Na Vista Ultimate 64BIT Po instalacji internet explorer 8 nie odpala się pasek boczny sidebar wyskakuje błąd i się zamyka. Po odinstalowaniu explorera wszystko wraca do normy instaluje ponownie i to samo błąd sidebara.

Również potwierdzam, mam takie same problemy na Viscie HP. Do tego jeszcze dodam od siebie, że nie działa PPM na pasku poleceń. Chyba najlepszym rozwiązaniem na chwilę obecną jest odinstalowanie tego IE. Co ciekawe, w wersji na XP żadnych problemów nie mam i wszystko działa bez problemu, więc wygląda to tak, jakby wersja na Viste była dość mocno niedopracowana :frowning:

Faktycznie, nie można otworzyć nowej karty przy użyciu środkowego przycisku myszy, „Otwórz w nowym oknie” też nie działa, no i nie pokazuje się menu kontekstowe po kliknięciu PPM na toolbar.

Niestety – jak na razie jedynym znalezionym przeze mnie sposobem jest usunięcie przeglądarki z systemu, no ale to rozwiązanie krótkotrwałe, bo i tak za jakiś czas pojawi się ona w Windows Update…

a instalowałeś IE8 wesję 32 bitową, czy 64?

Napisałem maila z wymienionymi tutaj naszymi problemami do Supportu MS, zobaczymy co i czy w ogóle odpiszą.

Jak ktoś też chce do nich napisać to tu jest formularz: http://support.microsoft.com/oas/default.aspx?&c1=503&gprid=13418&

Ciekawa sprawa, bo ja ŻADNEGO z opisywanych w tym wątku problemów nie mam na wersji Business…

Natomiast wydaje mi się, że cofanie do poprzedniej strony przy pomocy gestu myszy trwa o ułamek sekundy dłużej niż na IE7.

A ja miałem taki problem z IE8, otóż: Po instalacji IE8 jest konieczność uruchomienia komputera i tak zrobiłem. Ale komputer nie chciał się uruchomić. Przez 10 minut kompletnie nic się nie wyświetlało, byłem zmuszony do odcięcia zasilania ( bo na nic nie reagował ) i działo się to samo. Więc sięgnąłem po płytkę instalacyjną Vista HP i przywróciłem system do poprzedniego stanu. I teraz boję się instalować znowu, bo być może będzie się dziać to samo.

Postanowiłem dzisiaj pobrać jeszcze raz IE8 i zainstalować. Wszedłem na stronę http://www.microsoft.com/windows/intern … sites.aspx i pobrałem wersję dla Visty. Po restarcie kompa sprawdzam ikonę partycji systemowej - bez loga, otwieranie folderów - w nowych oknach. Myślę sobie że nadal coś jest nie tak. Poczekałem chwilę (kilka minut) aż dysk przestał mielić, sprawdzam wszystko ponownie i… jakież moje zdziwienie - wszystko jest ok :smiley:

Wczoraj czekałem długo zanim odinstalowałem IE8 i nic się nie zmieniało, a dzisiaj po ponownej instalacji i odczekaniu chwili jest już w porządku. Otwieranie kółkiem myszy działa, otwieranie w nowym oknie działa, eksplorator Windowsa działa prawidłowo, ikona partycji systemowej z logiem Windows. Więc u mnie już wszystko w porządku. Może również spróbujcie ponownej instalacji.

Przeinstalowywałem kilkukrotnie, czekałem, niestety nie pomogło :?

Mam dokładnie ten sam problem.

Sprawdziłem na dwóch komputerach z Windows Vista Business. Jeden działa OK a drugi mam problemy z eksploratorem i otwieraniem nowych kart za pomocą przycisku kółka myszy oraz polecenia “otwórz w nowej karcie”.

Ten na którym IE 8 nie działa właściwie to laptop.

Zna ktoś rozwiązanie problemu ?

Rozwiazanie: uruchom (win+r) wpisujemy: gpedit.msc i zmieniamy dowolną opcję np w opcjach systemu. Bierzemy np. włącz a potem z powrotem na nie skonfigurowane. I od tej chwil ibez resetu wszystko działa.

Nie zapominajmy, że znajdujemy się w systemie Windows Vista Home Premium, gdzie takowej konsolki nie mamy dostępnej :wink:

Więc należy w inny sposób zresetować ustawienia personalne konta. Sprawdź czy w home premium na innym koncie użytkownika wszystko działa. Najlepiej jest zainstalować IE na jakimś innym koncie, np. koncie Administratora. To konto wbudowane jest chyba w każdej edycji, co? A jak nie to utworzyc nwoe z uprawnieniami Admina a potem wrócić na swoje i to zrobione wywalić.

To działa, wielkie dzięki :smiley:

Postępowałem następująco: