Internet Explorer 9 i odświeżanie flash


(WODZU) #1

Witam,

zastanawiałem się w jakim dziale umieścić to pytanie, ale padło na ten. Otóż tworze stronę internetową w PHP i testuję ją w Internet Explorer 9, z racji, że potencjalni odbiorcy będę ją oglądać w większości przypadków przy użyciu tej przeglądarki. Strona posiada osadzoną animację flash, którą co jakiś czas muszę zmodyfikować. Całość testuję na XAMPP.1.7.2. Problem polega na tym, że gdy wgram do katalogu strony zaktualizowaną animację flash i odświeżam widok (F5) w IE9 animacja nie odświeża się. Pomaga dopiero zamknięcie i ponowne otwarcie przeglądarki. W Firefox 4.0 wszystko przebiega tak jak powinno. Czy ktoś wie jak temu zaradzić?


(-Puma-) #2

Na przeglądarkę nie masz wpływu ale możesz dać komentarz warunkowy (lub wykryć to przez php/JS) dla IE9 z przeładowaniem strony po modyfikacji.


(WODZU) #3

No cóż, myślałem że da się coś zrobić z tym topornym, a raczej "juzerfriendly" IE9. Jeśli jednak tylko takie rozwiązanie jest możliwe dziękuję za odpowiedź. Jak zwykle jeden MS nie może poprawnie wykonać przeglądarki, tylko wielu webamsterów musi sobie z tym radzić.