Internet Explorer 9 sam usuwa pliki, jak przywrócić plik txt

Witam serdecznie. Odkąd zainstalowałem IE 9 najnowszą betę to z pulpitu zaczęły mi się usuwać samoczynnie pliki. Dzieje się to czasami, no i właśnie przed chwilą usunął mi się sam plik txt z pulpitu. To tylko zwykły plik notatnika, ale bardzo ważne informacje w nim miałem. Bardzo mi zależy na odzyskaniu go. Wszystkie aktualizacje z Windows Update mam zainstalowane.

Pomyślałem, że to tylko jakiś błąd w Windowsie z IE 9, zatem wszedłem na pulpit Windowsa przez Linuksa z nadzieją, że plik będzie, ale nie ma. Wchodziłem też przez menedżery plików typu total commander czy filezilla. Zrobiłem też, aby były widoczne wszystkie ukryte pliki i foldery, jak również chronione pliki systemu operacyjnego. Niestety, pliku nie mogę znaleźć.

Bardzo proszę o pomoc, jak odzyskać ten plik. Pamiętam dokładnie jego nazwę, rozszerzenie to txt.

Możesz spróbować przywracania systemu.Użyj ewentualnie programu do odzyskiwania danych.

Do IE9 bety była poprawka-no aktualizacja ,zainstalowałeś ją.

Niestety, punkt przywracania jest zbyt stary jak dla mnie.

Plik był zapisany bezpośrednio na pulpicie. A słyszałem, że kiedy miejsce z którego usunięto plik zostanie nadpisane, to już wtedy to ogromnie utrudnia lub nawet uniemożliwia odzyskanie danych. A ponieważ pliczek był na pulpicie, to wiadomo, że w tej lokalizacji są też inne pliki. Jaki polecasz mi program, który odzyska mi ten plik txt ;). Może być płatny, może być po japońsku nawet :P, ja chcę tylko ten plik odzyskać.

Oczywiście, zainstalowałem tą poprawkę tuż po wgraniu IE9.

Przed chwilą na wszelki wypadek zrobiłem pełne skanowanie najnowszą wersją Comodo Internet Security. Wykryło tylko 1 wirusa, ale to w cache Opery, usunąłem. Program Comodo na pewno mam skonfigurowany poprawnie, również mam podwyższony poziom skanowania jak i heurystykę, mam zaznaczone skanowanie w chmurze no itd. Na pewno dobrze mam skonfigurowany. Za jakiś czas zrobię pełne skanowanie programem antyspyware. Na razie wysyłam pozostałe pliki na Dropboxa w celu wiadomo jakim.

Nazwy programu nie podam bo nie musiałem z takowych korzystać.Poszukaj tu w DP lub u wujka google.Na wszelki wypadek przeskanuj system Mawarebyts’Anti-Malware albo Dr.Web Cureltit.Też mam IE9 od samego początku i nigdy ani IE9 ani eksplorator windowsa sam mi nic nie usunął.

Jeszcze jak znasz nazwę spróbuj poszukać w moim komputerze przez wyszukiwanie.

Wątpię czy plik odzyskam, zrobiłem głębokie skanowanie programem Recuva i nie znalazł nic. I wątpię czy jakiś znajdzie, bo to miejsce z którego został utracony plik zostało już nadpisane. Do tego skanowałem system już dwoma programami antyspyware + antywirusem. I uwaga, jeszcze robiłem dogłębne sprawdzanie i naprawę błędów na dysku programem TuneUp Utilities 2010. Zatem wątpię czy tutaj sam sobie z tym poradzę.

Ale mam taki pomysł, prosiłbym o odpowiedzenie jakiegoś fachowca i ewentualne poprawienie mnie.

Jak wspomniałem wcześniej, mam punkt przywracania systemu. Jednak jest on dla mnie zbyt stary, ale mimo wszystko, w tym dniu ten plik istnieje.

Zatem teraz zrobiłbym sobie obraz systemu, użyłbym przywracania i miałbym plik. Zgrałbym ten plik na pendrive, przywróciłbym system z utworzonego obrazu i czy wszystko by grało? Plik bym odzyskał, a system miałbym nie naruszony, bo przed chwilą zrobiłem jego obraz. Czy to się uda, jak myślicie?

Jeśli jest szansa, to polećcie mi dobry program, którym stworzę obraz systemu i przywrócę go. A może nie potrzeba programu, tylko wystarczy do tego systemowy kreator kopii zapasowych? Posiadam Windows 7 Professional.

Bardzo proszę dobrze odpowiedzieć, tak abym miał pewność, że to zadziała, że niczego nie zepsuję i, że system nie pozostanie w tamtym punkcie przywracania już, tylko, że uda mi się go przywrócić z obrazu/kopii.

Teoretycznie tak, ale nie koniecznie musi się dać przywrócić system do tego miejsca chociaż widzisz, że punkt przywracania istnieje.

W przywracaniu systemu jest też możliwość cofnięcia do stanu sprzed przywracania ale Twój sposób jest bezpieczniejszy.

Największym Twoim błędem jest to, że używasz komputera z tym dyskiem - powinieneś podpiąć ten dysk do innego komputera i poszukiwać skasowanego pliku z poziomu innego systemu.

Szukałem już z poziomu Linuksa, oczywiście z mojego komputera i nic. Szukałem też z poziomu Windowsa. W obu przypadkach znalazło ten plik txt, ale niestety były to same skróty lub pliki tymczasowe. Każdy próbowałem otworzyć, ale bez rezultatu :frowning:

Do jasnej cholery. Zrobiłem przywracanie systemu i nic, pliku jak nie było, tak nie ma. Po ujrzeniu tego zrobiłem przywracanie jeszcze bardziej wstecz, no o 3 dni tylko, ale zawsze coś. No i lipa, też nie ma pliku. Po przywróceniu systemu zainstalowałem też natychmiastowo program Recuva i spróbowałem odzyskać nim, ale nie udało się.

No żeby taki mały pliczek notatniczka sprawiał taką masę problemów w odzyskaniu. Kurcze blaszka, czy nie ma sposobu, aby go odzyskać.

Niestety ale największym błędem była aktualizacja IE do wersji 9, która jest niestabilna i powoduje wiele poważnych problemów. Jeśli chodzi o przywracanie systemu, za pomcą tej funkcji nie odzyskasz jakkolwiek usuniętego pliku, przywracając system do określonego momentu w przeszłości przywracasz tylko pliki systemowe a nie pliki użytkownika np. zdjęcia, dokumenty, filmy itp. Przykład dzisiaj zapisałeś jakiś plik i cofniesz system o kilka dni wstecz ten plik będzie istniał nawet jak go wcześniej nie było i odwrotnie jeśli dzisiaj/wczoraj plik został usunięty, cofając system nawet do dnia, kiedy ten plik istniał nie przywrócisz go. Tak to działa, przywracanie systemu to przywracanie stanu rejestru do określonego momentu, pliki użytkownika pozostają niezmienione.

Jeszcze jedna mała uwaga bardzo ważne dane warto kopiować na jakikolwiek nośnik zewnętrzny.

Cóż, człowiek się uczy na błędach, przynajmniej teraz będę wiedział, aby te najważniejsze wysyłać na serwer.