Internet Explorer 9 - ulepszenie przeglądarki


(sultan13771) #1

Znacie może jakieś ulepszenia do tej przeglądarki ? Wiem że ona jest stara ale szybko działa.


(Bogdan_G) #2

Nie da się używać. IE 9, to nawet gmaila prawidłowo nie wyświetli, ani webgl, ani dual format YT, ani nawet nie nadaje się do obsługi skryptów na DP. 8 lat snu microsoftu - to już i za sto lat nie wybudzą się, żeby dostosować stary soft do dzisiejszych realiów. Woleli edge tam, windows dziesięć itd.
Rozumiem, że byli za głupi i nawet nie kończyli naprawiać, ani podpierać starych przeglądarek. Z nich nie da się zrobić cokolwiek.
Odznacz IE w składnikach windows, daj domyślny firefox, to jeszcze zobaczysz coś ciekawego w necie…


(sultan13771) #3

512mb ram + firefox to złe połączenie. A gmaila i YT to akurat dobrze wyświetla.


(Bogdan_G) #4

@sultanie13771 - masz RAMu 0.5GB? To dodaj stronicowania 1024 rozmiar początkowy i dokładnie 1024 rozmiar maksymalny. To ustawienie na sztywno, żeby vista miała lepsze przydzielanie pamięci i nie ulegała ona fragmentacji. Będzie dobrze.
Zainstaluj Firefoxa choćby 31. Masz linka: https://ftp.mozilla.org/pub/firefox/releases/31.8.0esr/win32/pl/
Raz, że to dużo mniejszy firefox i wersja jeszcze działająca na starych procesorach, dużo lżejszy , - przy instalacji zaznaczyć ustawienia użytkownika w pierwszym oknie instalatora, potem w kolejnych oknach odznaczyć usługe utrzymania i zainstalować.
Po zainstalowaniu z prędkością łapania pcheł wchodzisz w opcje, zaawansowane, aktualizacje, zaznaczasz - nie sprawdzaj dostępności aktualizacji i odznaczasz aktualizacje wyszukiwarki.

W opcjach, zakładka prywatność, rozwiń historia i ustaw, że będzie używał ustawień użytkownika. Kolejno odznaczaj, zaznaczone ma być akceptowanie ciasteczek - zawsze i zaznaczone czyszczenie historii podczas zamykania. Na przedłużeniu masz ustawienia. Odznacz ciasteczka, aktywne zalogowania i ustawienia witryn. Te trzy tylko mają być odznaczone, Reszta ma być zaznaczona.

W menu narzędzia, dodatki, rozszerzenia wpisz w okienko wyszukiwania disconnect i zainstaluj rozszerzenie. przynajmniej szpiegostwo, przekierowania i malware nie wlezą.
Nie dodawaj żadnego blokowania reklam, żeby maksymalnie firefox był lekki. Z disconnect i tak nie zobaczysz 95% reklam…

Dokładnie czytaj i stosuj się do porad.


(Johny) #5

IE 9 nie ma już wsparcia MS.Ostatnia wersja IE to 11,więcej już nie będzie.MS ubił IE 6,7,8,9,10.Koniec wsparcia IE 10 zbiega się z końcem wsparcia Visty,która też niecały za miesiąc kończy żywot.Możesz jeszcze spróbować Slimjet Browser.Żadnych ulepszeń do IE 9,10 się nie spodziewaj.


(sultan13771) #6

To zadziałało ! :joy: Nie wiedziałem że komputer z firefoxem może tak szybko chodzić.