Internet Explorer bardzo wolno wczytuje strony internetowe

Witam. Otóż w moim Win XP przeglądarka Internet Explorer 8, z której prawie w ogóle nie korzystam, ale czasem muszę bo jest zintegrowana w Windows, nie jest też domyślna - bardzo wolno, wolniej i to znacznie niż zwykle otwiera i wczytuje strony internetowe, a jak już wczyta co trwa kilka minut średnio to często wyświetla na dole w pasku stanu że Gotowe, ale wystąpiły błędy na stronie.

To akurat jest mi znane, ale nie wiem skąd się bierze, ani czy oznacza coś niedobrego ?

W MZ w procesach zauważyłem też, że IE wykazuje niespotykanie duże zużycie pamięci RAM ponad 300 MB, ale nie mam pojęcia czy i co być może przyczynia się do tak wielkiego zużycia pamięci, a tym samym być może wolnego jej działania ?

Czy ktoś wiedziałby co może być przyczyną takiego niebywałego zwykle u mnie stanu działania tej przeglądarki, oraz co zrobić aby sytuacja tutaj wróciła do normy, zależy mi jednak ? :slight_smile:

Ustaw tą sporadycznie uruchamianą przeglądarkę. Narzędzia, opcje internetowe, zaznacz Usuń historię przeglądania przy zamykaniu, potem daj obok Ustawienia - miejsce na dysku ustaw góra na 10MB, bo jeśli historia przeglądania będzie usuwana, to więcej na ie8 nie trzeba, niżej masz opcję Przenieś folder, to przenieś na dysk D, potem OK i zastosuj.

Następne to narzędzia i dodatki. Na panelu dodatków zaznacz wszystkie dodatki. Dodatki, które spowalniają ie8, a nie są dla Ciebie ważne, ustaw na wyłączone. Koniecznie zostaw MUWebControl Class, bo to activex windows update. Zostaw te XML i XSL. WMP możesz wyłączyć w dodatkach, tak jak silverlight, gdy oglądasz tv w innej przeglądarce. Od czasu do czasu czyść bufor ssl, czyli narzędzia, opcje internetowe, zawartość - Czyść stan SSL. Przy wtyczkach flashplayer, ie8 powinien brać na YouTube jakie 150MB.

Tak z pewnością powyłączam większość z dodatków IE - są zbędne, jest ich naprawdę dużo i kto wie może to właśnie to jest główną przyczyną spadku wydajności, nie używam ich też zwykle.

Jest tam też Google Toolbar niedoceniany wręcz, może go wyłączę - testowo ?

Nie rozumiem w ogóle co się stało, dawniej przecież miałem podobną sytuację i dodatki i śmigało dobrze ?

Ale nie bardzo jestem pewien czy mogę przenosić Internet Explorera na inny dysk, tak by nie zaszkodzić mu w działaniu (zmiana ścieżek i folderów) ?

Zreinstalować oddzielnie też chyba nie mogę bo to zintegrowany komponent systemowy ?

Nie bardzo też mogę znaleźć w Opcjach internetowych takiej opcji zmiany trybu renderowania dla Przyspieszania sprzętowego ?

Dane tej przeglądarki zwykle czyszczę, cache, cookiesy, historii zwykle nie, ale może teraz zrobię wyjątek ?

Natomiast jednego jeszcze nie rozumiem. Bo IE mam obecnie niedomyślny, jest nią Chrome. I widzę, że nie mogę odpalić IE bez dodatków, otwiera mi się normalnie zwykły IE z dodatkami.

Dlaczego tak się dzieje, dawniej spokojnie otwierałem IE opcją IE bez dodatków, a teraz jednak nie ?

Czy faktycznie to jest przyczyną, jeśli nie to co ? :slight_smile:

Aby uruchomić IE bez dodatków spróbuj:

  1. Wybrać Menu Start->Uruchom (lub wcisnąć kombinację skrótów Windows + R)

  2. Wpisać polecenie:

iexplore -extoff

Przyspieszenie sprzętowe czy chodzi o renderowanie na GPU? - o ile pamiętam jest dostępne dopiero od IE9

Jaka może być przyczyna? IE 8 same w sobie jest wolne, przyspieszenia IE nabiera dopiero od IE9. Jednak H@wkeye podał parę przydatnych kroków na poprawę wydajności.

Odnośnie przenoszenia Internet Explorera - W ustawieniach internetowych jest sekcja Historia przeglądania, tam jest przycisk Ustawienia, a w oknie, które się pojawi przycisk Przenieś folder. On jedynie przenosi folder, gdzie zapisywane są pliki tymczasowe oglądanych stron.

Dodatkowo: Możesz w Menu start>Akcesoria>narzędzia systemowe wybrać Czyszczenie dysku i tam usunąć praktycznie to co jest zaznaczone - dzięku temu, czasami nawet uzyskasz kilkaset MB dodatkowego miejsca na dysku.

Daj znać, czy coś pomogło.