Internet Explorer (IE) bład KB927917


(system) #1

Witam! Od pewnego czasu nie mogę się uporać z problemem.

Stworzyłem stronę internetową prostą informacyjną, w której prócz dwóch elementów flash'owych (*.swf) i kilku js (pliki Lightbox2) nic nie ma.

Podczas ładowana strony W Mozilla Firefox, czy Opera wszystko jest w porządku, natomiast w przeglądarce Internet Explorer, strona nie ładuje się właściwie lub w przypadku starszych wersji IE6, IE7 ładuje tylko górną część strony, którą jest banner z menu wykonany w flash'u.

Nadmienię, że sprawdziłem stronę usuwając Lightbox'a i problem nadal istnieje.

Treść błędu

HTML Parsing Error: Unable to modify the parent container element before the child element is closed (KB927917)

Blad.JPG

Proszę o pomoc i wskazówki.


(Leon$) #2

http://translate.google.pl/translate?hl=pl&sl=en&u=http://support.microsoft.com/kb/927917&ei=baL2SrC3EIGl4QbPkoSfCQ&sa=X&oi=translate&ct=result&resnum=1&ved=0CAsQ7gEwAA&prev=/search%3Fq%3D%28KB927917%29%26hl%3Dpl%26lr%3D%26client%3Dfirefox-a%26channel%3Ds%26rls%3Dorg.mozilla:pl:official%26sa%3DG

:slight_smile:


(system) #3

Niestety w Internet Explorer 8 błąd nadal występuje, co prawda nie za każdym razem, lecz nie ładuje właściwie i do końca strony.

Nie rozwiązuje to jednak nadal mojego problemu, ponieważ strona ma chodzić właściwie u każdego niezależnie od posiadanej wersji przeglądarki.

(musiałbym na stronie głównej napisać informację dla użytkowników - o aktualizacji do IE8 jeżeli korzystają z takowej przeglądarki :?


(Leon$) #4

a czytałeś artykuł w linku podanym przeze mnie

przeczytaj dział "Więcej informacji dla programistów" tam podane są inne sposoby rozwiązania tego problemu

:slight_smile:


(system) #5

Dziękuje za wskazówkę, sprawdziłem stronę zgodnie z zaleceniami, jednak błąd nadal nie ustępuje.

Zapomniałem dodać, że od czasu do czasu wyskakuje dodatkowo komunikat błędu

"Program Internet Explorer nie może otworzyć miejsca internetowego

http://www ........................

Operacja przerwana."

Blad2.jpg


(BejDżej) #6

Ten błąd występuje na stronach na których zablokowany jest już dostęp do przeglądarek starszych wersji. Wiem bo jak wszedłem na DobreProgramy.pl z szkolnego kompa wyskoczył mi taki sam błąd, i przeglądarka się wyłączyła.


(system) #7

Niekoniecznie. Bardzo rzadko, ale jednak, występuje taki błąd w Internet Explorerze 8, szczególnie łatwo go zaobserwować w momencie szybkiego dwukrotnego "kliknięcia" na wybraną pozycję w menu (nie w elemencie flash'owym). Występuje jeden opisanych przeze mnie błędów lub nie ładuje dolnej części strony po załadowaniu pierwszego elementu flash'owego.

Jedna ze stron, w której nie mogę sobie z tym poradzić to http://www.nlcgniezno.com