Internet Explorer przy otwieraniu stron internetowych pojawia się komunikat: "Internet Explorer przestał działać"

Mam taką sprawę z programem, z przeglądarką Internet Explorer.
Teraz, od nie dawna występuje problem przy otwieraniu niektórych stron internetowych i pojawia się komunikat: “Internet Explorer przestał działać” i zamyka się karta.

Teraz korzystam z komputera stacjonarnego, ale mam też laptopa i tam od kilku lat mam taki sam problem, gdzie praktycznie przy prawie każdej stronie, którą otwieram, pojawia się taki komunikat.

To jest jakaś awaria przeglądarki Internet Explorer? Często u internautów występuje taki sam problem, i jak go rozwiązać?
Ja nie jestem informatykiem, więc nie wiem.

Która wersja IE, bo w starszych wersjach to normalne.

Dla jasności podaj jeszcze z jakim systemem operacyjnym to się dzieje, zarówno na komputerze stacjonarnym, jak i na laptopie?

1 polubienie

Ok.
Na tym komputerze jest Internet Explorer 11.
Ale to chyba nie najnowsza przeglądarka?
I tutaj jest system Windows 8. Na laptopie jest Internet Explorer 9 i system Windows 7.

Większy problem mam z tym na laptopie. Przez ten problem, często strony się zawieszają i zamykają, aby ponownie się otworzyć.
Na tym komputerze, z którego teraz korzystam, nie ma prawie tego problemu, ale czasem się zdarza, i to przy kilku stronach otwieranych.
Nie korzystałem z innych przeglądarek, tylko z Internet Explorer, bo mi się najbardziej ta przeglądarka podoba.

Uaktualnij do IE 11, dziewiątka już wielu stron nie odtworzy.

1 polubienie

Można alternatywnie zainstalować przeglądarkę innego producenta:

Co do internet Explorer można spróbować go zresetować:
https://support.microsoft.com/pl-pl/help/17441/windows-internet-explorer-change-reset-settings

Potem ustawić wyszukiwarkę Google jak ją tolerujesz zamiast Bing:

(nie przejmuj się że strona z pierwszego linku jest po angielsku, drugi pozwoli ci dojść gdzie przestawić by google było domyślne + możliwość usunięcia wtedy Bing).


Użyj narzędzia Kontroler plików systemowych do naprawy brakujących lub uszkodzonych plików systemowych.

Zamiana przeglądarki to nie jest rozwiązanie problemu Zabawnego, tylko jego obejście.
Mam także E11 i Windows7 HP i czasami pojawia się taki sam komunikat.
Należy w dzienniku zdarzeń po w/w komunikacie sprawdzić co wywołuje ten problem.
Przykładowo:
Nazwa zdarzenia problemu: APPCRASH
Nazwa aplikacji: IEXPLORE.EXE
Nazwa modułu z błędem: MSHTML.dll ------ lub co innego

i dopiero zastanowić się nad rozwiązywaniem problemu.

Na początek proponuję w laptopie zainstalować IE11 zamiast IE9. Może to wystarczy…

Jak dla mnie jest, nie lubię się męczyć a Internet Explorer u mnie nawet na czystym systemie (aktualizacje WU, najnowsze sterowniki, aktualizacja IE do wersji 11) przy starcie przymula (pomaga zmiana strony domyślnej na Google / about:blank / about:tabs).

Praca na zakładkach czy metoda przeciągania i opuszczania adresu w inne miejsce jak dla mnie w IE kuleje.

IE to już trochę taki trup :slight_smile:

HTML5 i CSS3 go raczej w najbliższej przyszłości dobije.

Rozumiem.
Właściwie to na komputerze stacjonarnym nie ma tego problemu, bo Internet Explorer 11 to dobra przeglądarka, a tylko czasami pojawi się taki problem przy otwieraniu kilku stron.
Co do laptopa i SYSTEMU WINDOWS 7, z przeglądarką Internet Explorer 9, to rzeczywiście muszę zmienić na 11.
Zresztą, na laptopie mam też inny problem z zainstalowaniem aktualizacji, których nie mogę zainstalować od bardzo długiego czasu.
Wyszukuje aktualizację, ale nie może ich zainstalować, ale to nie ten temat.

Spróbuj https://www.dobreprogramy.pl/WSUS-Offline-Update,Program,Windows,23429.html

[details=Spoiler][quote=“Zabawny, post:13, topic:532354, full:true”]
No dzięki.
[/quote]
No problem.
[/details]

No dzięki.

Witam ponownie!

Jeżeli chodzi o program Internet Explorer 11, to tutaj, na stacjonarnym nie ma aż takiego problemu, a prawdopodobnie przy otwieraniu kilku stron jakichś portali, pokazuje ten komunikat, bo są na tej stronie jakieś problemy.
To chyba zależy od strony internetowej?
Na laptopie na razie nie będę zmieniał na Internet Explorer 11, ponieważ nie korzystam teraz z laptopa, tylko z komputera stacjonarnego.
Potem będę musiał zrobić porządek w laptopie, ale jeszcze nie teraz.
Zresztą, podobno ta przeglądarka Explorer nie jest taka dobra, jak inne przeglądarki internetowe?
Może jest najpopularniejsza na świecie, ale nie jest aż tak dobra. Wielu internautów przechodzi na inne przeglądarki, bo są szybsze i lepsze, np. OPERA.

Explorer 11 to jest najnowsza przeglądarka, czy są już nowsze?

Od paru lat nie jest już najpopularniejszą przeglądarką. Ten tytuł nosi Google Chrome.

Na razie Microsoft nie ma zamiaru wydawać kolejnego IE.

1 polubienie