Internet Explorer ukrywa mi przyciski


(system) #1

Witam,

Stworzyłem stronę internetową opartą o dość prymitywne standardy,bo mam małe znajomości w tym temacie. Wszystko jednak działa bardzo dobrze na FF czy Operze. A na IE standardowo nie.

Przeglądarka Internet Explorer 8 jest tak szybka że chyba aż za szybka - po wczytaniu strony przez 1sek. jest ok, potem znikają wszystkie aktywne przyciski utworzone poprzez

[/code]

Co da się zrobić ? Zmienić aktywne na zwykłe, statyczne obrazki ?

Pozdrawiam


(floyd) #2

U mnie podany kod działa tak samo we wszystkich przeglądarkach, także w IE8. Może masz na stronie inne błędy powodujące, że coś tam znika.


(system) #3

Pokombinowałem trochę i nadal nic.

Zauważyłem że gdy odpalam stronę na komputerze z dysku, przyciski nie ukrywają się, jednak są tylko statyczne - jedna grafika. IE natomiast wyświetla monit że ograniczył możliwość uruchamiania skryptów i formatów ActiveX na tej stronie w ramach bezpieczeństwa. Jak zezwolę na uruchamiane tych niby skryptów, dzieje się tak samo jak na serwerze, przyciski znikają.


(floyd) #4

Ten monit to normalka na IE, zezwala się i OK, ale ze znikaniem, to coś nie tak. Na próbę stworzyłem stronę z takim tylko wpisem i działa. Spróbuj podobnie.

[/code]

(system) #5

Działo się to samo. Problem ten już rozwiązałem, ale powstał następny. Z IE nie ma tak łatwo :smiley:

Zawinił plik pngifx.htc . Usunięcie go przywraca funkcjonalność przycisków, ale tedy też pół ze wszystkich grafik w PNG (szczególnie tych z szerokim przejściem tonalnym) jest wyświetlana nieprawidłowo.

Pamiętam że chyba w IE 6 wszystko działało gdy był plik pngfix.htc ...


(floyd) #6

Chyba IE PNG Fix

Zajrzyj tu:http://www.twinhelix.com/css/iepngfix/


(system) #7

tzn. ja używałem pngfix.htc i działało. W kodzie strony mam też wpisane użycie pngfix.htc . Plik generowany przez WYSIWYG Web Builder .

Skorzystałem z twojego linka, wprowadziłem odpowiednie pliki na serwer oraz odpowiedni wpis do kodu strony(w sumie go tylko zmieniłem, bo miałem) - strona działa tak jakby fixa w ogóle nie było. Inne metody z JS też zawodzą, chyba pozamieniam te przyciski :expressionless:

Dla ciekawostki wklejam kody, jak wyglądają moj pngfix.htc działający i iepngfix.htc który nie działa, który można spotkać w Internecie.

pngfix.htc

iepngfix.htc

-- Dodane 20.08.2010 (Pt) 14:24 --

PNGfix to jedno. Właściwy błąd to prawdopodobny brak obsługi 'opacity' . Wszędzie tam gdzie tego użyłem jest niepoprawnie wyświetlany plik. PNGfix tutaj jest więc niepotrzebny.

W IE 6 będzie się chyba krzaczyło,ale to już mały pikuś.