Internet GPRS

siemka

mam internet GPRS w Idea dla firm. jednak jego wadą jest to ze jest niski transfer. wiec moje pytanie brzmi czy mozna go jakos przyspieszyc czy to zalezy od modemu (mobilebox MC35 GPRS) a moze cos trzeba skonfigurowac albo zmieńc oprogramowanie (obecne to Mobile Phonetools 3.11) co radzicie ??

Jedyną opcją przyspieszenia jest przebywanie w czasie korzystania z netu w miastach tj. Warszawa,Kraków itd :smiley: A tak poważnie to własnie największe znaczenie ma to jak daleko znajdujesz się od nadajników ponieważ od tego zależy jaką szybkosc połączenia uzyskasz obecnie można liczyć na EDGE i to na coraz większym obszarze ale nadal jeszcze standardem pozostaje GPRS no i jeszcze jeden czynnik ostatnio miałem nawet okazje testować iPlus,Blueconnect i Orange dla firm niestety potwierdzają się testy (zobacz w gazetkach komputerowych) Orange wypada najgożej oferuje naprawde słabą

jakośc usług poprostu jest najwolniejszy i to bez znaczenia gdzie korzystasz z netu. :frowning:

no to racjja ja w nim jednyną zalete widze taką ze moge go miec wszędzie juz ostatnio kupiłem na wet antene do tego modemu, no to mi nawet pomogło w zdobyciu zasięgu ale transferu ani troche :frowning: soprawda skoczył mi zasięg z 29% do 58% ale zeby to miało jeszcze związek z transferemm ehhhhhh… a u mowa sie kończy dopiero za rok no coz dzieki za info narka

Ale jest też chyba jeszcze jeden plus posiadania pakietu w Orange możesz bez żadnych dodatkowych opłat korzystać z hotspotów. :slight_smile: