Internet hot stop

Witam :slight_smile:

Mam problem.

Jestem wlasnie na wakacjach w wloszech i mam tu dwa lapki. Jeden polski Hp a drugi niemiecki Toshiba Satellite. No wiec wlasnie odbieram neta z hot stopa z tego niemieckiego, na ktorym nie ma polskich znakow.

Lecz niestety polski laptop stojacy obok nie moze sie polaczyc z netem.

Mimo to iz pokazuje ze si polaczyl to ani firefox ani IE i nie moze otworzyc zadnej stronki, skype tez nie dziala, gg tez. Na tym lapku mam avasta i kerio firewall, na niemienckim NIS lecz niedawno na polskim lapku mialem NAV i tez sie nie chcial laczyc.

Co z tym zrobic gdyz jest mi on baaardzo potrzebny, razem z internetem.

Prosze o szybka odpowiedz.

Jackeer.

wyłącz na chwile kerio firewalla

Z hp to normalny problem, ja zadna sila nie zmusze mojego do polaczenia sie z netem w domu, mimo tego ze w kazdym inny miejscu bez problemu sie laczy. Jaki masz system? I czy połączenie jest ograniczone? A i jeszcze co wyskakuje jak zdiagnozujesz :slight_smile:

Złączono Posta : 19.08.2007 (Nie) 23:49

Nie uwierzycie, ale wlasnie po miesiacu udalo mi sie polaczyc :smiley:

Wzielam laptopa taty, wlaczylam wlasciwisci sieci w obu, i z tego ktory sie laczyl przepisalam ip, brame i maske, przy czym zmienilam w ip ostatnia cyfre, i “kazalam” mojemu laczyc sie z takim adresem :wink: podzialalo:) sproboj z tej niemieckiej toshiby spisac te dane i wprowadz je do hp :slight_smile:

miskok321 wylaczylem go i nadal siec nie dziala.

elliannia gdzie wpisac te wszystkie dane? bo jezeli klikne na status neta to mi tam wyskakuja te ‘adresy ip, maski podsieci i tak dalej’ ale tam nic nie mozna wpisac tak wiec gdzie to wpisac??

Jackeer.

Jeśli masz Windowsa xp to kliknij na Moje miejsca sieciowe -> Wyświetl połączenia sieciowe i kliknij prawym przyciskiem myszy na karcie sieciowej przez którą się łączysz -> właściwości na pierwszej zakładce poszukaj Protokół internetowy (TCP/IP) kliknij na to dwa razy lewym przyciskiem myszki i tam masz adresy IP itd. przepisz je

Złączono Posta : 20.08.2007 (Pon) 21:36

na tej samej zakładce powinien być przycisk właściwości kliknij na niego i rób tak jak wyżej

Wileeelkie dzieki! !!