Internet i telefon od innych operatorów a prędkość

(Jan Szatan) #1

Witam. Ktoś z Netii mi powiedział, że mając internet i telefon od różnych operatorów to prędkość internetu może być zaniżona. Czy jest to prawdą? Dziękuję za info.

(system) #2

Wszystko zależy od infrastruktury sieci.

(Jan Szatan) #3

Tak się zastanawiam właśnie, bo kolega dosłownie za ścianą (mieszkam w bloku) potrafi wyciągnąć na neostradzie fiber koło 40 Mb a ja w dzień nie mogę jednego (mam netia no limits).

(system) #4

Podaj parametry z routera.

(Jan Szatan) #5

http://imageshack.us/photo/my-images/21 ... k01ut.jpg/

(system) #6

Przy tych parametrach możesz mieć opcję 20.

(Jan Szatan) #7

Wiem, że mogę. Ale nie mam. ale wróćmy do głównego pytania: czy to, że mam innych operatorów on internetu i od telefonu wpływa na prędkość internetu?

(ra-v) #8

Nie tyle zaniżona co może być niższa niż podana maksymalna prędkość - ale to u każdego operatora. Operator nie gwarantuje łącza 6 Mb/s a jedynie oferuje łącze o przepustowości od 1 b/s do 6 Mb/s. Za łącze za gwarantowaną szybkość obowiązują inne stawki.

On powiedział wyraźnie - może być zaniżona - czyli nie musi. Innymi każdy orze jak może, musi jakoś sprzedać ofertę nie?

(Jan Szatan) #9

Wiem, wiem, ja wszystko rozumiem, tylko na początku obowiązywania umowy było ponad 10 Mb, teraz jak dojdzie do dwóch to maks. Zresztą ta osoba podkreśliła to, że mając internet od netii a telefon od tp internet może szwankować. No ale już ok, i tak wracam do tp. Dzięki za odpowiedzi.

(Kpc21) #10

Może być zaniżona, ale fakt posiadania telefonu i internetu u różnych operatorów na to nie wpływa.

(Jan Szatan) #11

No właśnie o taką odpowiedź mi chodziło. Dzięki;]

(djosdanielos) #12

skoro u kolegi działa te 40Mb to u ciebie powinno działać bez problemu te 17Mb według synchronizacji na tych samych kablach i centralce wygląda to tak jakby dla vdsl był ustawiony jakiś wyższy priorytet podobnie jak w przypadku usługi DSL i kilka takich osób korzystających z vdsl i cała reszta w adsl ma spadki potem

(Jan Szatan) #13

Też taka możliwość może być. W każdym razie i tak przechodzę do tp;] dzięki za wszelkie odpowiedzi!