Internet i telefon od innych operatorów a prędkość

Witam. Ktoś z Netii mi powiedział, że mając internet i telefon od różnych operatorów to prędkość internetu może być zaniżona. Czy jest to prawdą? Dziękuję za info.

Wszystko zależy od infrastruktury sieci.

Tak się zastanawiam właśnie, bo kolega dosłownie za ścianą (mieszkam w bloku) potrafi wyciągnąć na neostradzie fiber koło 40 Mb a ja w dzień nie mogę jednego (mam netia no limits).

Podaj parametry z routera.

http://imageshack.us/photo/my-images/21 … k01ut.jpg/

Przy tych parametrach możesz mieć opcję 20.

Wiem, że mogę. Ale nie mam. ale wróćmy do głównego pytania: czy to, że mam innych operatorów on internetu i od telefonu wpływa na prędkość internetu?

Nie tyle zaniżona co może być niższa niż podana maksymalna prędkość - ale to u każdego operatora. Operator nie gwarantuje łącza 6 Mb/s a jedynie oferuje łącze o przepustowości od 1 b/s do 6 Mb/s. Za łącze za gwarantowaną szybkość obowiązują inne stawki.

On powiedział wyraźnie - może być zaniżona - czyli nie musi. Innymi każdy orze jak może, musi jakoś sprzedać ofertę nie?

Wiem, wiem, ja wszystko rozumiem, tylko na początku obowiązywania umowy było ponad 10 Mb, teraz jak dojdzie do dwóch to maks. Zresztą ta osoba podkreśliła to, że mając internet od netii a telefon od tp internet może szwankować. No ale już ok, i tak wracam do tp. Dzięki za odpowiedzi.

Może być zaniżona, ale fakt posiadania telefonu i internetu u różnych operatorów na to nie wpływa.

No właśnie o taką odpowiedź mi chodziło. Dzięki;]

skoro u kolegi działa te 40Mb to u ciebie powinno działać bez problemu te 17Mb według synchronizacji na tych samych kablach i centralce wygląda to tak jakby dla vdsl był ustawiony jakiś wyższy priorytet podobnie jak w przypadku usługi DSL i kilka takich osób korzystających z vdsl i cała reszta w adsl ma spadki potem

Też taka możliwość może być. W każdym razie i tak przechodzę do tp;] dzięki za wszelkie odpowiedzi!