Internet i TV w jednym kablu LAN- rozszycie kabla

Witam, Mam mam pytanie dotyczące rozdzielenia sygnału po jednym kablu LAN na TV oraz Internet.

Dostawca mediów dał mi router Dlink Dir-100.

Po sprawdzeniu metodą przekładania kabli w odpowiednie gniazda doszedłem do wniosku, że tylko Port 1 udostępnia internet a pozostałe 3 transmisje TV po podłączeniu do dekodera (gniazda RJ45)

Moim dylemanem jest to, iż router Dlink Dir-100 dostawcy mediów usytułowany jest w salonie (nie ma możliwości przeniesienia go)- podłączony jest do niego:

router wifi (port 1)- salon

dekoder tv do telewizora (port 2)- salon

oraz kabel który biegnie przez całe mieszkanie aż do sypialni do dekodera tv (port 3).

W sypialni mam dekoder tv i telewizor. Chciałbym mieć również Internet w telewizorze (sypialnia) jednak nie mam w nim karty wifi przez co w rachube wchodzi tylko podłaczenie przez kabel LAN.

Testowalem podłączenie kabla LAN do routera wifi i w telewizorze wszystko chodziło tak jak trzeba. Router wifi mogę przenieść do sypialni jednak ciągnąć drugi kabel z salonu do sypialni nie bardzo mi sie uśmiecha dlatego jak to rowiązać?

Słyszalem ze mogę rozszyć kabel LAN z 2 stron bo wykorzystywane są tylko 4 włókna- ustawić je jakoś i dać po dwie końcówki RJ45 po dwóch stronach kabla.

Wtedy pierwszą końcówkę w salonie podpiąć pod port 1 (Internet) a do sypialni przenieść router wifi, podłączyć pod router wifi, do routera wifi kabel LAN i do TV i sprawa z internetem w tv była by załatwiona.

Drugą końcówkę podpiął bym pod port 3 (salon) i w sypialni podłączył pod dekoder.

Wszystko pięknie ładnie zrodzone w mojej głowie, pytanie czy zadziała, nie będzie utraty sygnału czy ekranowania. Jak to skonfigurować aby miało ręce i nogi, no chyba że są inne łatwiejsze sposoby na to?

Proszę o radę, pomoc

A musi koniecznie być ten router D-link DIR 100? Jest on jakiś nietypowy że nie można podpiąć kabla od dostawcy do routera z WI-FI?

Niestety musi być ten router Dlinka Dir 100. Podłączony został przez monterów. Jest skonfigurowany na potrzeby przesyłu mediów przez usługodawcę więc obejść sie go nie da.

Problem jest inny, czy istnieje sposób łatwiejszy niż rozszycie kabla LAN który ma 8 włókien na 4 włókna o którym wspominałem powyżej- jeśli jest to możliwe i w ogóle czy to zadziała.

Przytocze problem możejeszcze raz. Mam jeden kabel pociągnięty z salonu do sypialni. Chciałbym tylko i wyłącznie ten jeden kabel LAN wykorzystać w sypialni do podłączenia dwóch urządzeń: routera wifi oraz dekodera TV. Czy jest taka możliwość, jeśli tak to jaka, a jeśli nie to jak to rowiązać?

Fachmanem od kabelków nie jestem ale wydaje mi się ze prucie kabla to jednak kiepski pomysł. Może rozwiązaniem byłoby zakupienie drugiego routera wi-fi i ustawienie go w trybie AP? W Biedronce można dostać jakiegoś D-linka za 49,99 czy też 39,99

Nie nie, moim zamiarem jest poprowadzenie dwóch niezależnych sygnałów przez jeden kabel LAN. Kupno dodatkowego urządzenia aktywnego które pobiera energię nie wchodzi w rolę. Znalazłem nowy trop, tzw. splitter. Niby pełni fukjcę rodzielenia syngału na dwa kanały. Na allegro znalazłem zestaw za parenaście zł dwóch kabli lan połączonych w jeden splot i kostkę rozdzielającą którą montuje sie na drugim końcu kabla. Pytanie czy zadziała w moim przypadku?