Internet i zabezpiczenia

mam zamiar założyc neta w swoim pc i mam pytanie jaki albo jakie pogramy bedą mi do tego potrzebne narazie to mam tylko antywirusa avast ale pewnie nie zapewni mi ochrony dobrej co jeszcze powinienem miec by muc bez obawy serfowac po sieci

Dobry firewall, np: http://dobreprogramy.pl/index.php?dz=2& … 3.0.25.378, albo jakiś inny.

ComodoFirewall

PeerGuardian lub ProtoWall

SpyBot (rezydent TeaTimer)

I to w zupełności wystarczy ?

wystarczy ale nie stanowi pełnej ochrony… lepiej wydać ~ 150 zł na dobrego antywirusa z pełną ochroną i mieć święty spokój

Nigdy nie było i nie będzie 100% pewności.

ale nie powiesz mi że darmowe programy zabezpieczające przed wirusami są lepsze niż płatne…

Niektóre płatne też są nie za dobre. Do ochrony komputera wyłącznie korzystam z darmowego oprogramowania i uważam, że jeżeli odpowiednio dobierze się narzędzia to efekty są równie dobre, a może nawet i lepsze jak w przypadku płatnego oprogramowania. Jedyną wadą jest to, że aby uzyskać ten sam efekt znany z niektórych dobrych, płatnych pakietów zabezpieczających muszę zainstalować co najmniej 2-3 narzędzia ale warto ponieważ otrzymuję kompletną ochronę za free.

jak dla mnie to jedna wielka bzdura pod każdym względem.

to tak jak by używać windows’a pirata i śmiało twierdzić że jest on dużo lepszy od orginała…

Śmiać mi się chce z ciebie kolego. Jeżeli jesteś przy kasie to kupuj co zechcesz i za ile chcesz Twoja sprawa jak nie wiesz co z kasą zrobić. Ja nie zamierzam płacić za żaden z tego typu pakietów ponieważ uważam, że równie dobrą ochronę uzyskam i uzyskuję poprzez instalację darmowych narzędzi.

Twoja sprawa ! Najwidoczniej mamy inne zdania na ten temat :wink:

Nie jesteśmy kolegami…

tzn jaki waszym zdaniem najlepiej zainstalowac pakiet z czego sie składający

Ja tam antywirusa w ogóle nie używam, teraz nawet firewalla nie posiadam a jak używałem to ZoneAlarm i tego właśnie polecam.

aha dzięki