Internet IP Address i inne skąd mam wziąść te informacje?

Właśnie konfiguruję swój router NETGEAR i teraz prosi mnie o podanie swojego adresu IP, IP Subnet mask, Gateway IP Adress i innych (widać na screenie). Tyle że… gdzie mam sprawdzic te informacje? :?:

Proszę o pomoc, będę wdzięczny :smiley:

Screen:

coijakeq8.th.jpg

w instrukcji obsługi routera powinno być wszystko podane

Witaj !!

Zgodnie z Twoim screen’em konfigurator prosi Cię o wpisanie danych dostępowych do Twojego łącza internetowego tak, by miał możliwość połączenia się z Internetem. Rozumiem, że przed zakupem routera podłączałeś kabel sieciowy bezpośrednio do komputera. Jeśli tak, to zrób tak teraz, poczekaj aż połączysz się z internetem i jedno z dwóch rozwiązań:

:arrow: START-Panel sterowania-Połączenia sieciowe-PPM na aktywną kartę sieciową i z manu kontekstowego wybierasz Stan-zakładka Obsługa i klikasz Szczegóły,

:arrow: START-Uruchom-wpisujesz cmd, by wywołać wiersz poleceń-wpisujesz komendę ipconfig.

Otrzymane dane spisujesz na kartkę, podłączasz router i w oknie konfiguracyjnym podajesz dane…

Z pozdrowieniami

Dimatheus

Dzięki za poradę, spróbuję drugiej metody. :slight_smile: A do tej pory z internetem łączyłem się poprzez modem neostrady. Więc tak to wyglądało:

Gniazdko telefoniczne -> przewód z gniazkda telefonicznego do modemu neostrady -> modem neostrady podłączony do PC przez USB.

Pozdrawiam i dzięki za porady. :wink:

chłopaku próbujesz skonfigurować serwer LAN a powinieneś modem ADSL (jeśli chodzi o konfigurację LAN ustaw z DHCP). czyli zakładka ADSL ( wpisujesz login , hasło, parametry linii 0,35 itp. następnie zapisujesz ustawienia i resetujesz routerka, konfigurujesz wifi i działasz ;-).

Czyli muszę się cofnąć i nie muszę uzupełniać tych pól, które są widoczne na screenie? :smiley:

Witaj !!

Dokładnie, nie musisz konfigurować dostępu do sieci, gdyż w przypadku Neostrady jest on automatyczny. Ty podajesz tylko dane, o których pisał technik_elektro

Z pozdrowieniami

Dimatheus