Internet jaki? proszę o pomoc w wyborze

Witam.

Za parę dni się przeprowadzam, wiec muszę wiedzieć jaki internet mógł bym wybrać, myślę że mi w tym pomożecie.

A wiec mogę wybrać jedno z kilku opcji a więc:

Netia - Wydaje mi się że najbardziej odpowiednia(jak dla mnie) usługa internetu. A wiec wyczytałem że 1Mbps już za 49zł 1zł aktywacji 1zł za modem i podłączenie :slight_smile: ale nie wiem jaki jest w tym kruczek, wiec jeśli ktoś wie, prosił bym o wyjawienie go. A także prosił bym o numer kontaktowy do neti. Aha bym zapomniał czy do podłączenia internetu jest potrzebny telefon ? czy można tylko opłacać linie( bo tam jest) ile by kosztowało opłata linii w neti ?

Orange Freedom - Tu jest trochę drożej, ale podobno internet jest stabilny, i ma mniejsze pingi niż w Neostradzie, chodź jest na tej samej linii + 28zł za linie.

Neostrada - Z tego co słyszałem jest słaby ale nie najgorszy :slight_smile: i tak się właśnie zastanawiam czy tego nie wybrać. A i prosił bym o z sumowaną koszt opłat/mies. w internet 1Mbps

Internet z kablówki Eltronik.net - www.eltronik.net.pl Z tego co wiem ( pytałem się kumpli z osiedla) internet jest stabilny, rzadko spowalnia, nie rozłącza się, do tego nie trzeba się łączyć dziwnym softem w stylu Neostrady, modem na wejście LAN, bez opłat za linie, tylko że 1Mbpis za 75zł

Lub mogę zostać przy tym co mam czyli Orange Free (internet z powietrza xD) GPRS/EDGE Limit 0.5GB/mies. :confused: + niestabilne łącze, często ( a nawet bardzo często) roztłacza i muli… ping po 700ms cena: 60zł.

prosił bym aby ktoś doradził by mi co mam wybrać. Proszę o rzetelne i udowodnione odpowiedzi :slight_smile:

Pozdrawiam.

Jeżeli tylko masz możliwość to polecam Chello od UPC. Oferta jest tu: http://upc.pl/

2Mbps za 70zł, całkiem dobra cena.

Ja mam neostradę i nie narzekam, a żeby jej nie włączać ciągle jest program AUTOCONNECT :stuck_out_tongue:

A jej zaletą jest możliwość zmienienia IP, wystarczy ponownie połączyć się i mamy nwoe IP.

mam eltronika i nie narzekam …wrazie czego są pod ręką …więc nie ma problemów

niestety gdyby taka opcja moim miasteczku była, bez zastanowienia bym ją zamówił.

też to słyszałem od kumpli, ale na forum mojego miasteczka ludzie pisali coś innego

@MarianW. Z Brodnicy jesteś ? :smiley:

Ja bym ci polecił Liveboxa TP. Jak tak patrzyłem na cenniki innych firm (szczególnie Netii), to stare, dobre TP wychodzi najtaniej. Masz od 1 do 6 mb, więcej nie trzeba. Ja osobiście zadowalam się jednym megabitem / sekundę. Co do routera to możliwości połączenia się z netem masz trzy : standardowe USB, Ethernet i bezprzewodowo. Do ostatniej opcji masz dołączany adapter Wi-Fi. Livebox nie ma takiego dużego zasięgu nadawania, jest o wiele łatwiejszy w obsłudze niż produkt Apple, a szyfrowanie jest niepotrzebne, ponieważ ruter używa filtrowania adresów MAC, ale jeśli ktoś się uwziął to może ustawić sobie WPA. Ja polecam właśnie tą opcję.

Pozdro :wink:

Edit 1 : “A jej zaletą jest możliwość zmienienia IP, wystarczy ponownie połączyć się i mamy nwoe IP.” - dla śmiertelników jest to raczej wada, gdyż nie mamy wtedy pierwszeństwa przy P2P.

Oglądałem cenniki i reklamy UPC. Wygląda fajnie :wink:

BTW Nie polecam Liveboxa TP.

Mam go pół roku i chętnie bym wziął coś innego :confused:

Modem często się wiesza, często problemy z linią TP. Nie polecam :confused:

Wiem UPC ma bardzo fajną ofertę (chyba najlepszą w Polsce) ale niestety nie mam możliwości założenia tego internetu.

A Netia? Podobno ma stabilne łącze, a i pytanie: ja się już ma linie neti to potrzebny jest podłączenie telefonu żeby potem można było podłączyć internet ?

Ja mam Neostradę 512 i jestem zadowolony. Mam router z wi-fi, więc po włączeniu kompa (stacjonarny - kabel sieciowy lub notebook - wi-fi) internet jest od razu - bez programu Neostrada - przynajmniej nie wywala :slight_smile: :smiley:

Tak więc polecam Neostradę, bo nie trzeba ciągnąć kabla - wystarczy telefon.

Powiem ci kolego tak: umowę mam na neostrade 512 , płace jak za 512 a transfer mam z 256. Bierz netie.