Internet jaki? proszę o pomoc w wyborze


(Feelek3) #1

Witam.

Za parę dni się przeprowadzam, wiec muszę wiedzieć jaki internet mógł bym wybrać, myślę że mi w tym pomożecie.

A wiec mogę wybrać jedno z kilku opcji a więc:

Netia - Wydaje mi się że najbardziej odpowiednia(jak dla mnie) usługa internetu. A wiec wyczytałem że 1Mbps już za 49zł 1zł aktywacji 1zł za modem i podłączenie :slight_smile: ale nie wiem jaki jest w tym kruczek, wiec jeśli ktoś wie, prosił bym o wyjawienie go. A także prosił bym o numer kontaktowy do neti. Aha bym zapomniał czy do podłączenia internetu jest potrzebny telefon ? czy można tylko opłacać linie( bo tam jest) ile by kosztowało opłata linii w neti ?

Orange Freedom - Tu jest trochę drożej, ale podobno internet jest stabilny, i ma mniejsze pingi niż w Neostradzie, chodź jest na tej samej linii + 28zł za linie.

Neostrada - Z tego co słyszałem jest słaby ale nie najgorszy :slight_smile: i tak się właśnie zastanawiam czy tego nie wybrać. A i prosił bym o z sumowaną koszt opłat/mies. w internet 1Mbps

Internet z kablówki Eltronik.net - www.eltronik.net.pl Z tego co wiem ( pytałem się kumpli z osiedla) internet jest stabilny, rzadko spowalnia, nie rozłącza się, do tego nie trzeba się łączyć dziwnym softem w stylu Neostrady, modem na wejście LAN, bez opłat za linie, tylko że 1Mbpis za 75zł

Lub mogę zostać przy tym co mam czyli Orange Free (internet z powietrza xD) GPRS/EDGE Limit 0.5GB/mies. :confused: + niestabilne łącze, często ( a nawet bardzo często) roztłacza i muli... ping po 700ms cena: 60zł.

prosił bym aby ktoś doradził by mi co mam wybrać. Proszę o rzetelne i udowodnione odpowiedzi :slight_smile:

Pozdrawiam.


(Sawyer47) #2

Jeżeli tylko masz możliwość to polecam Chello od UPC. Oferta jest tu: http://upc.pl/

2Mbps za 70zł, całkiem dobra cena.


(Konrad93) #3

Ja mam neostradę i nie narzekam, a żeby jej nie włączać ciągle jest program AUTOCONNECT :stuck_out_tongue:

A jej zaletą jest możliwość zmienienia IP, wystarczy ponownie połączyć się i mamy nwoe IP.


(system) #4

mam eltronika i nie narzekam …wrazie czego są pod ręką …więc nie ma problemów


(Feelek3) #5

niestety gdyby taka opcja moim miasteczku była, bez zastanowienia bym ją zamówił.

też to słyszałem od kumpli, ale na forum mojego miasteczka ludzie pisali coś innego

@MarianW. Z Brodnicy jesteś ? :smiley:


(Konqui96) #6

Ja bym ci polecił Liveboxa TP. Jak tak patrzyłem na cenniki innych firm (szczególnie Netii), to stare, dobre TP wychodzi najtaniej. Masz od 1 do 6 mb, więcej nie trzeba. Ja osobiście zadowalam się jednym megabitem / sekundę. Co do routera to możliwości połączenia się z netem masz trzy : standardowe USB, Ethernet i bezprzewodowo. Do ostatniej opcji masz dołączany adapter Wi-Fi. Livebox nie ma takiego dużego zasięgu nadawania, jest o wiele łatwiejszy w obsłudze niż produkt Apple, a szyfrowanie jest niepotrzebne, ponieważ ruter używa filtrowania adresów MAC, ale jeśli ktoś się uwziął to może ustawić sobie WPA. Ja polecam właśnie tą opcję.

Pozdro :wink:

Edit 1 : “A jej zaletą jest możliwość zmienienia IP, wystarczy ponownie połączyć się i mamy nwoe IP.” - dla śmiertelników jest to raczej wada, gdyż nie mamy wtedy pierwszeństwa przy P2P.


(~~Freedom~~) #7

Oglądałem cenniki i reklamy UPC. Wygląda fajnie :wink:

BTW Nie polecam Liveboxa TP.

Mam go pół roku i chętnie bym wziął coś innego :confused:

Modem często się wiesza, często problemy z linią TP. Nie polecam :confused:


(Feelek3) #8

Wiem UPC ma bardzo fajną ofertę (chyba najlepszą w Polsce) ale niestety nie mam możliwości założenia tego internetu.

A Netia? Podobno ma stabilne łącze, a i pytanie: ja się już ma linie neti to potrzebny jest podłączenie telefonu żeby potem można było podłączyć internet ?


(rozwalkompa) #9

Ja mam Neostradę 512 i jestem zadowolony. Mam router z wi-fi, więc po włączeniu kompa (stacjonarny - kabel sieciowy lub notebook - wi-fi) internet jest od razu - bez programu Neostrada - przynajmniej nie wywala :slight_smile: :smiley:

Tak więc polecam Neostradę, bo nie trzeba ciągnąć kabla - wystarczy telefon.


(Mgrochocki1) #10

Powiem ci kolego tak: umowę mam na neostrade 512 , płace jak za 512 a transfer mam z 256. Bierz netie.